Lastplanet G04 Teams

name age region club city notes fall.league win.league spr.league other
15 Academy Idaho Cads G04 G04 ID Academy Idaho Post Falls
56 Anaheim Surf G04 G04 CAS
85 Arsenal FC Pre-ECNL G04 G04 CAS Brown 2016
88 Arsenal FC SD EGSL G04 G04 CAS
90 Arsenal FC SD Elite G04 G04 CAS EGSL
95 Arsenal FC West EGSL G04 G04 CAS
102 ASE Emerald G04 G04 WA Academy of Soccer Excellence Pasco Woods 2015 PSPL WSPL 1 U13 Spr PSPL SuperLeague U13 NWCL 04, WA Cup U13 Gold U13
107 ASE Fox G04 G04 WA Academy of Soccer Excellence Pasco
113 ASE Navy G04 G04 WA Academy of Soccer Excellence Pasco Blackhawks
120 ASE Royal G04 G04 WA Academy of Soccer Excellence Pasco Nunez 2015 PSPL-Inland Copa 1 South U13 Spr PSPL-Inland Copa Classic U13
125 ASE Woods G04 G04 WA Academy of Soccer Excellence Pasco
129 Ashland SC G04 G04 OR Ashland SC Ashland SOCL Cascade U15
142 Auburn Youth G04 G04 WA Auburn
148 AYSO Lebanon United G04 G04 OR Lebanon
161 Barcelona Bay Academy G04 G04 CAN
166 Basin Utd Green Dynamite G04 G04 OR Basin United SC (BUSC) Klamath Falls
167 Basin Utd Green Machine G04 G04 OR Basin United SC (BUSC) Klamath Falls might be 03
173 Basin Utd Surge G04 G04 OR Basin United SC (BUSC) Klamath Falls
185 Beach FC LB Arrache G04 G04 CAS Arrache 2016
192 Beach FC SB Gouveia G04 G04 CAS
205 Bellevue United Robinson G04 G04 WA Bellevue Youth SC Bellevue Robinson 2016 NPSL Div 1 (04) U13 Founders Cup G04 Div A, WYS Presidents Cup G04 Div 2
208 Bend FC Timbers Bachelor G04 G04 OR Bend FC Bend
211 Bend FC Timbers Deschutes G04 G04 OR Bend FC Bend
217 Bend FC Timbers Red G04 G04 OR Bend FC Bend PTT G04 Premier Spr OYS G04 Premier White OYS State Cup G04
226 Bend FC Timbers White G04 G04 OR Bend FC Bend PTT G04 Div 1 Red Spr OYS G04 Div 1 White OYS Presidents Cup G04
237 BIFC Blue G04 G04 WA Bainbridge Island FC Bainbridge NPSL Div 3 (04) U13
251 Blackhills FC Black G04 G04 WA Blackhills FC Olympia RCL G04 Div 4 Win RCL G04 Div 4 WYS Presidents Cup G04 Div 2
259 Blackhills FC Red G04 G04 WA Blackhills FC Olympia
260 Blue Falcons G04 G04 WA
262 Blue Mountain Timbers G04 G04 WA PSPL-Inland Copa 1 South U13 Spr PSPL-Inland Copa 2 U13
263 Blues FC Navy G04 G04 CAN
294 Breakers Black Lewis G04 G04 WA Breakers SC Spokane PSPL Classic 1 U13 Spr PSPL Classic 1 U13 WA Cup U13 Silver U13
296 Breakers Black Swoboda G04 G04 WA Breakers SC Spokane Swoboda 2016 PSPL WSPL 1 U13 Spr PSPL SuperLeague U13 WA Cup U13 Gold U13
304 Breakers Red Kalua G04 G04 WA Breakers SC Spokane Kalua 2016 PSPL-Inland Copa 1 North U13 Spr PSPL-Inland Copa Classic U13
312 Bridger Valley SC G04 G04 WY
332 BSC Portland Black G04 G04 OR Bridlemile SC Portland PTT G04 Div 1 Red Spr OYS G04 Premier White OYS State Cup G04
343 BSC Portland Gold G04 G04 OR Bridlemile SC Portland PTT G04 Div 2 Red Spr OYS G04 Div 1 White
399 Canby United Strikers G04 G04 OR Canby United Soccer Canby
406 Canyon Optimist Inferno G04 G04 ID Spr Idaho D3 U13 Div 2
413 Capital FC Timbers Black G04 G04 OR Cascade Futbol Club/Capital FC Salem Ortman 2016 PTT G04 Div 2 White Spr OYS G04 Div 2 Red OYS Founders Cup G04
420 Capital FC Timbers Red G04 G04 OR Cascade Futbol Club/Capital FC Salem Plechl 2016 PTT G04 Premier Spr OYS G04 Premier Red OYS State Cup G04
438 Cascade FC Green G04 G04 WA Cascade FC Snoqualmie PSPL Classic 1 U13 Spr PSPL Classic 1 U13 WA Cup U13 Silver U13
443 Cascade FC White G04 G04 WA Cascade FC Snoqualmie
451 Cascade Rush White G04 G04 OR Cascade Rush FC
460 CB United Ephrata G04 G04 WA Columbia Basin United FC Ephrata Tigers
470 CCB Azaad Elite G04 G04 BC
481 CDA Slammers FC Macias G04 G04 CAS Macias 2016
487 CDA Slammers SC EGSL G04 G04 CAS Huie 2016
505 CDA Sting Dash G04 G04 ID Coeur d'Alene Sting SC Coeur d'Alene
510 CDA Sting G04 G04 ID Coeur d'Alene Sting SC Coeur d'Alene Bond 2015
513 CDA Sting Pride G04 G04 ID Coeur d'Alene Sting SC Coeur d'Alene
538 Central Valley SJ Quakes Academy G04 G04 CAN
547 CFSC Robbins G04 G04 WA Enumclaw Cascade Foothills SC
561 Cheney Storm FC G04 G04 WA Cheney Storm FC Cheney Heuett 2015
580 Cliff Avenue Chaos G04 G04 BC
589 Coastal FC G04 G04 BC Coastal FC
594 Coastal FC Royals G04 G04 BC Coastal FC
617 Cook Inlet Velocity Blue G04 G04 AK
622 Coquitlam Metro Ford G04 G04 BC
630 Coquitlam Metro Ford Storm G04 G04 BC
635 Coquitlam Metro Ford Warriors G04 G04 BC
640 Crossfire -Unk G04 G04
647 Crossfire OR -Unk G04 G04 OR Crossfire Oregon Lake Oswego
655 Crossfire OR Blue I G04 G04 OR Crossfire Oregon Tigard PTT G04 Premier Spr OYS G04 Premier White OYS State Cup G04
666 Crossfire OR CUSC Black G04 G04 OR Crossfire Oregon Clackamas
673 Crossfire OR CUSC Red G04 G04 OR Crossfire Oregon Clackamas Sale 2015 PTT G04 Div 2 Red
684 Crossfire OR LOSC Blue I G04 G04 OR Crossfire Oregon Lake Oswego PTT G04 Div 1 White Spr OYS G04 Div 1 White OYS Presidents Cup G04
688 Crossfire OR LOSC Blue II G04 G04 OR Crossfire Oregon Lake Oswego PTT G04 Div 2 White Spr OYS G04 Div 2 Red OYS Founders Cup G04
692 Crossfire OR LOSC White G04 G04 OR Crossfire Oregon Lake Oswego OYS Founders Cup G04
693 Crossfire OR LOSC Yellow G04 G04 OR Crossfire Oregon Lake Oswego
697 Crossfire OR SSC Blue I G04 G04 OR Crossfire Oregon Tigard PTT G04 Premier Spr OYS G04 Premier Red NWCL 04, OYS State Cup G04
709 Crossfire OR United ECNL G04 G04 OR Crossfire Oregon
719 Crossfire OR WUSC -Unk G04 G04 OR Crossfire Oregon West Linn
722 Crossfire OR WUSC Navy G04 G04 OR Crossfire Oregon West Linn PTT G04 Div 2 Red Spr OYS G04 Div 2 White OYS Founders Cup G04
729 Crossfire OR WUSC White G04 G04 OR Crossfire Oregon West Linn PTT G04 Div 1 White Spr OYS G04 Div 1 White OYS Presidents Cup G04
733 Crossfire Premier -Unk G04 G04 WA Crossfire Premier Redmond
740 Crossfire Premier A G04 G04 WA Crossfire Premier Redmond RCL G04 Div 1 Win RCL G04 Div 1 NWCL 04, WYS Championship G04
749 Crossfire Premier B G04 G04 WA Crossfire Premier Redmond RCL G04 Div 1 Win RCL G04 Div 2 WYS Presidents Cup G04 Div 1
753 Crossfire Premier C G04 G04 WA Crossfire Premier Redmond RCL G04 Div 3 Win RCL G04 Div 3 WYS Presidents Cup G04 Div 1
766 Crossfire Select Bates G04 G04 WA Crossfire Select Redmond NPSL Div 2 (04) U13 Spr NPSL (04) Div 2 U13 Founders Cup G04 Div A
778 Crossfire Select Lower G04 G04 WA Crossfire Select Redmond NPSL Div 1 (04) U13 Founders Cup G04 Div A
779 Crossfire Select MacDonald G04 G04 WA Crossfire Select Redmond NPSL Div 1 (04) U13 Founders Cup G04 Div A
795 Crushers G04 G04 WA
803 CSC Storm Navy G04 G04 OR Corvallis SC Corvallis PTT G04 Div 1 Red Spr OYS G04 Div 1 Red OYS Presidents Cup G04
820 CUSC Energy G04 G04 OR Corvallis United SC Clackamas Spr OYS G04 Div 1 White OYS Founders Cup G04
830 CWSA Grey G04 G04 WA Central Washington Soccer Academy Yakima Wells 2016 PSPL-Inland Copa 1 South U13 Spr PSPL-Inland Copa 2 U13
836 CWSA Navy G04 G04 WA Central Washington Soccer Academy Yakima Gallegos 2016 PSPL WSPL 2 U13 Spr PSPL Classic 1 U13 WA Cup U13 Gold U13
842 CWSA White G04 G04 WA Central Washington Soccer Academy Yakima PSPL-Inland Copa 1 South U13 Spr PSPL-Inland Copa 1 U13
852 CYSA Timber Barons Green G04 G04 WA Cowlitz Youth Soccer Assoc. Kelso Anderson 2016 PTT G04 Div 1 Red Spr OYS G04 Div 1 Red
857 CYSA Timber Barons White G04 G04 WA Cowlitz Youth Soccer Assoc. Kelso
874 DCS Metro G04 G04 BC
883 De Anza Force Pre-ECNL G04 G04 CAN
903 DMCV Sharks G04 G04 CAS Toumi 2016
912 Dragons FC G04 G04 WA Dragons FC Seattle
917 Eagleclaw FA Ospreys G04 G04 WA PSPL Classic 2 U13 Spr PSPL Copa U13
919 Eagles FC G04 G04 WA
930 Eagles SC G04 G04 CAS
944 Eastside FC Blue G04 G04 WA Eastside FC Preston RCL G04 Div 4 Win RCL G04 Div 4 WYS Presidents Cup G04 Div 2
952 Eastside FC Grey G04 G04 WA Eastside FC Preston
960 Eastside FC Red G04 G04 WA Eastside FC Preston RCL G04 Div 1 Win RCL G04 Div 1 FWRL04, WYS Championship G04
969 Eastside FC White G04 G04 WA Eastside FC Preston RCL G04 Div 3 Win RCL G04 Div 3 WYS Presidents Cup G04 Div 1
983 Eastside Timbers Black G04 G04 OR Eastside Timbers Gresham Rosenborg PTT G04 Div 2 White Spr OYS G04 Div 2 Red OYS Founders Cup G04
993 Eastside Timbers Red G04 G04 OR Eastside Timbers Gresham adiStars; Swansea PTT G04 Premier Spr OYS G04 Premier Red OYS State Cup G04
1026 Emerald City FC Green G04 G04 WA Emerald City FC Seattle PSPL Classic 2 U13 Spr PSPL Classic 1 U13 WA Cup U13 Silver U13
1035 Endeavour Soccer Academy G04 G04 WA Wallace 2016 PSPL-Inland Copa 1 South U13 Spr PSPL-Inland Copa 3 U14
1039 Endeavour Soccer Academy Wallace G04 G04 WA WA Cup U13 Silver U13
1046 ETFC Akers Black G04 G04 OR Eugene Timbers FC Eugene PTT G04 Premier Spr OYS G04 Premier White OYS State Cup G04
1047 ETFC Akers Red G04 G04 OR Eugene Timbers FC Eugene PTT G04 Div 1 White Spr OYS G04 Div 1 Red OYS Presidents Cup G04
1070 FC Alianza Pegasus G04 G04 ID Idaho D3 U13G Div 2 U13 Spr Idaho D3 U13 Div 2
1075 FC Bellevue G04 G04 WA Bellevue Spr PSPL Copa U13 WA Cup U13 Bronze U13
1084 FC Columbia County G04 G04 OR PTT G04 Div 2 White Spr OYS G04 Div 2 White OYS Founders Cup G04
1099 FC Edmonds Quiet Riot G04 G04 WA FC Edmonds Edmonds
1107 FC Flash G04 G04
1120 FC Missoula G04 G04 MT Missoula Belarde 2016 Spr PSPL-Inland Copa 1 U13
1143 FC Nova Gold GK G04 G04 ID FC Nova SC Boise Idaho D3 U13G Div 1 U13, Idaho D3 U14G Div 1 U14 Spr Idaho D3 U13/14 Div 1 NWCL 04
1154 FC Nova Pink BM G04 G04 ID FC Nova SC Boise
1159 FC Nova Pink G04 G04 ID FC Nova SC Boise
1163 FC Nova Pink KB G04 G04 ID FC Nova SC Boise
1174 FC Nova Red JS G04 G04 ID FC Nova SC Boise Idaho D3 U13G Div 1 U13, Idaho D3 U14G Div 1 U14
1176 FC Nova Red LW G04 G04 ID FC Nova SC Boise Spr Idaho D3 U13 Div 2
1178 FC Nova Red MM G04 G04 ID FC Nova SC Boise Idaho D3 U13G Div 2 U13 Spr Idaho D3 U13 Div 2
1206 FC Portland Navy G04 G04 OR FC Portland Portland PTT G04 Premier Spr OYS G04 Premier White NWCL 04, OYS State Cup G04
1220 FC Portland White G04 G04 OR FC Portland Portland PTT G04 Div 2 Red Spr OYS G04 Div 1 White
1226 FC Salmon Creek Flower Power G04 G04 WA FC Salmon Creek Salmon Creek
1234 FC Salmon Creek Nemesis Blue G04 G04 WA FC Salmon Creek Salmon Creek PTT G04 Div 2 Red Spr OYS G04 Div 2 Red Founders Cup G04 Div A
1242 FC Salmon Creek Nemesis White G04 G04 WA FC Salmon Creek Salmon Creek PTT G04 Div 1 Red Spr OYS G04 Premier White OYS State Cup G04
1251 FC Spokane -Unk G04 G04 WA FC Spokane Spokane
1254 FC Spokane Black Clayton G04 G04 WA FC Spokane Spokane IPL East U13 Spr IPL East U13
1255 FC Spokane Black Hubble G04 G04 WA FC Spokane Spokane IPL East U13 Spr IPL East U13
1257 FC Spokane Black Nelson G04 G04 WA FC Spokane Spokane
1313 Flathead Rapids Black G04 G04 MT
1324 FME Fusion G04 G04 WA Fife Milton Edgewood Fife NPSL Div 2 (04) U13 Founders Cup G04 Div A, WYS Presidents Cup G04 Div 2
1357 FPSC Fury Black G04 G04 WA Franklin Pierce SC Tacoma PSPL WSPL 1 U13 Spr PSPL SuperLeague U13 WA Cup U13 Gold U13
1364 FPSC Fury White G04 G04 WA Franklin Pierce SC Tacoma PSPL Classic 1 U13 Spr PSPL Classic 2 U13 WA Cup U13 Silver U13
1375 Fraser Valley FC G04 G04 BC
1386 FSC Roses White G04 G04 OR PTT G04 Div 2 Red Spr OYS G04 Div 1 White OYS Founders Cup G04
1390 Fuerza FC Academy A G04 G04 WA Fuerza FC Marysville
1393 Fuerza FC Academy B G04 G04 WA Fuerza FC Marysville
1412 Fusion FC Academy G04 G04 BC
1425 FWFC Blue G04 G04 WA Federal Way FC Federal Way RCL G04 Div 2 Win RCL G04 Div 1 WYS Championship G04
1431 FWFC Boom G04 G04 WA Federal Way FC Federal Way
1447 FWFC White G04 G04 WA Federal Way FC Federal Way RCL G04 Div 4 Win RCL G04 Div 3 WYS Presidents Cup G04 Div 2
1452 FWMSC Angel Fire G04 G04 WA
1453 FWMSC Hot Wheels G04 G04 WA
1468 Gorge Spiders G04 G04 BC
1473 GPS National Team North G04 G04 MA
1485 Grants Pass YSC Chaos Blue G04 G04 OR Grants Pass Youth SC Grants Pass SOCL Cascade U15
1486 Grants Pass YSC Chaos White G04 G04 OR Grants Pass Youth SC Grants Pass SOCL Cascade U15
1488 Grants Pass YSC Rebels G04 G04 OR Grants Pass Youth SC Grants Pass
1505 GS Surf A G04 G04 WA Greater Seattle Surf Bothel RCL G04 Div 1 Win RCL G04 Div 1 FWRL04, WYS Championship G04
1514 GS Surf B G04 G04 WA Greater Seattle Surf Bothel RCL G04 Div 3 Win RCL G04 Div 3 WYS Presidents Cup G04 Div 1
1521 GS Surf C G04 G04 WA Greater Seattle Surf Bothel RCL G04 Div 4 Win RCL G04 Div 4 WYS Presidents Cup G04 Div 2
1538 Harbor Pink Panthers G04 G04 WA Gig Harbor
1545 Harbor Premier Green G04 G04 WA Harbor FC Gig Harbor RCL G04 Div 2, RCL G04 7V2 Win RCL G04 Div 2 WYS Championship G04
1554 Harbor Premier White G04 G04 WA Harbor FC Gig Harbor
1556 Harbor Riptide G04 G04 WA Harbor FC Gig Harbor
1559 HASC Girls G04 G04 HI
1589 Heat FC KR G04 G04 NV
1595 Heat FC TS G04 G04 NV
1604 Heron AC Hypervenoms G04 G04 WA Bellevue
1614 Highline Premier Blue G04 G04 WA Highline Premier FC Burien PSPL WSPL 1 U13 Spr PSPL Classic 1 U13 WA Cup U13 Silver U13
1625 Highline Select G04 G04 WA Highline Select Burien Coronado 2016 NPSL Div 2 (04) U13 Spr NPSL (04) Div 2 U13 Founders Cup G04 Div A
1634 HSA Select G04 G04 WA Coronado 2015
1655 HSC Real G04 G04 OR Hillsboro Soccer Club Hillsboro
1672 Idaho Arsenal United G04 G04 ID Idaho D3 U13G Div 2 U13 Spr Idaho D3 U13 Div 2
1684 Idaho Crossfire Inferno G04 G04 ID
1693 Idaho Rush Black G04 G04 ID Idaho Rush SC Boise
1699 Idaho Rush Blue G04 G04 ID Idaho Rush SC Boise
1704 Idaho Rush Grey G04 G04 ID Idaho Rush SC Boise
1709 Idaho Rush Nero G04 G04 ID Idaho Rush SC Boise Idaho D3 U13G Div 2 U13 Spr Idaho D3 U13 Div 2
1716 Idaho Rush Premier G04 G04 ID Idaho Rush SC Boise Idaho D3 U13G Div 1 U13, Idaho D3 U14G Div 1 U14 Spr Idaho D3 U13/14 Div 1 NWCL 04
1725 Idaho Rush White G04 G04 ID Idaho Rush SC Boise
1737 IE Surf Premier RB G04 G04 CAS
1745 IFC Select Red G04 G04 WA Issaquah NPSL Div 3 (04) U13
1751 Indie Chicas Cyan G04 G04 ID Indie Chicas FC Eagle Idaho D3 U13G Div 2 U13, Idaho D3 U14G Div 1 U14 Spr Idaho D3 U13 Div 2 NWCL 04
1759 Indie Chicas Lime G04 G04 ID Indie Chicas FC Eagle Idaho D3 U13G Div 1 U13 Spr Idaho D3 U13 Div 2, Spr Idaho D3 U13/14 Div 1
1762 Indie Chicas Neon G04 G04 ID Indie Chicas FC Eagle
1770 Irish America G04 G04 WA
1789 ISC Chelsea G04 G04 NV
1796 ISC Gunners A G04 G04 WA Issaquah SC Issaquah PSPL WSPL 1 U13 Spr PSPL SuperLeague U13 NWCL 04
1806 ISC Gunners B G04 G04 WA Issaquah SC Issaquah PSPL Classic 1 U13 Spr PSPL Classic 1 U13 WA Cup U13 Silver U13
1812 ISC Gunners C G04 G04 WA Issaquah SC Issaquah PSPL Classic 2 U13 Spr PSPL Classic 2 U13 WA Cup U13 Bronze U13
1820 ISC Gunners Select G04 G04 WA Issaquah SC Issaquah
1830 Jackson Hole United G04 G04 WY Jackson Hole
1833 Jackson Hole United Rec G04 G04 WY Jackson Hole
1837 Jefferson YSA G04 G04 ID
1860 Kalama Tsunamis G04 G04 WA Kalama Given 2016
1865 Kamloops Blaze Blue G04 G04 AB
1867 Kamloops Blaze Orange G04 G04 AB
1879 Kent United Green G04 G04 WA Kent United Kent PSPL Classic 1 U13 Spr NPSL (04) Div 3 U13
1889 Kent United White G04 G04 WA Kent United Kent
1905 Kidsports Firestorm G04 G04 OR
1906 Kidsports Firestorm White G04 G04 OR
1908 Kidsports McKenzie Strykers FC G04 G04 OR
1910 Kidsports Meadow View G04 G04 OR
1911 Killer Bees G04 G04 WA
1918 Kitsap Alliance Black G04 G04 WA Westsound FC Silverdale RCL G04 Div 4 Win RCL G04 Div 4 WYS Presidents Cup G04 Div 2
1923 Kitsap Alliance Red G04 G04 WA Westsound FC Silverdale A RCL G04 Div 3 Win RCL G04 Div 3 WYS Presidents Cup G04 Div 1
1929 Kona LanaKila G04 G04
1930 KSC -Unk G04 G04 OR maybe WA?
1931 KSC Sweet and Sassy G04 G04 OR Tomasli 2016 Spr OYS G04 Div 2 White
1939 KVJSA Ellensburg FC G04 G04 WA Ellensburg Spr PSPL-Inland Copa 2 U13
1952 LA Galaxy SB Elite G04 G04 CAS
1961 LA Galaxy SD Elite G04 G04 CAS Duggan 2016
1980 La Roca Premier 05 LP G04 G04 UT
2001 Lake FC G04 G04 WA
2003 Lake Hills Cougars G04 G04 WA Lake Hills SC Bellevue
2010 Lake Hills Select G04 G04 WA Lake Hills SC Bellevue NPSL Div 2 (04) U13 Founders Cup G04 Div A
2013 Lake Stevens FC G04 G04 WA NPSL Div 3 (04) U13 Spr NPSL (04) Div 2 U13 Founders Cup G04 Div A
2014 Lakehills Cougars G04 G04 WA Lake Hills SC Bellevue
2050 Las Vegas Premier SA Red G04 G04 NV
2087 Legends FC G04 G04 CAS
2095 Legends FC South White G04 G04 CAS
2098 Lethbridge FC Chargers G04 G04 BC
2101 Lethbridge FC G04 G04 BC McCullouch 2016
2109 Lightning -Unk G04 G04 WA
2122 LS Patrick G04 G04 WA
2135 LYS Cascades Red G04 G04 OR PTT G04 Div 1 White Spr OYS G04 Div 2 Red OYS Founders Cup G04
2136 LYS Cascades White G04 G04 OR PTT G04 Div 2 White
2140 LYS Willamette Heights United G04 G04 OR
2145 Madison Warriors G04 G04 ID
2176 McMinnville MYSA Sparks G04 G04 OR McMinnville Youth Soccer Assoc. McMinnville
2212 MIFC Hornets G04 G04 WA Mercer Island FC Mercer Island Gallagher 2015
2220 MIFC Panthers G04 G04 WA Mercer Island FC Mercer Island Rigby 2015
2221 MIFC Sting G04 G04 WA Mercer Island FC Mercer Island Talerman 2016 NPSL Div 3 (04) U13 Founders Cup G04 Div A
2230 Milltown Tinys G04 G04 OR
2234 Missfits Moxie G04 G04 CAN Redding
2243 Missoula Strikers Black G04 G04 MT
2268 Moscow United G04 G04 ID Moscow United Moscow Poler 2015-6 IPL East U13 Spr IPL East U13
2277 Mountain Home G04 G04 ID Idaho D3 U13G Div 2 U13
2287 Mountain United FC G04 G04 BC
2294 Mr Bills Rockets G04 G04 WA Maggs 2016
2299 MRFC Blue G04 G04 WA Mount Rainier FC Bonney Lake McGonegle 2016 PSPL WSPL 2 U13 Spr PSPL SuperLeague U13 WA Cup U13 Gold U13
2306 MRFC White G04 G04 WA Mount Rainier FC Bonney Lake Seppi 2016 PSPL Copa U13 Spr PSPL Copa U13 WA Cup U13 Bronze U13
2309 MSC Fire G04 G04 ID Spr Idaho D3 U13 Div 2
2316 Mukilteo Rush G04 G04 WA Mukilteo Rush Mukilteo NPSL Div 3 (04) U13 Founders Cup G04 Div A
2321 Murrieta Surf W G04 G04 CAS
2327 Mustang Dynamite G04 G04 CAN
2347 Mustang SC Pre-ECNL G04 G04 CAN
2355 MVLA Barcelona Blue G04 G04 CAN
2377 MVP Marauders Navy G04 G04 WA Maple Valley Premier SC Maple Valley PSPL WSPL 2 U13 Spr PSPL SuperLeague U13 WA Cup U13 Gold U13
2385 MVP Marauders White G04 G04 WA Maple Valley Premier SC Maple Valley PSPL Classic 2 U13 Spr PSPL Classic 2 U13 WA Cup U13 Silver U13
2394 Nampa Premier G04 G04 ID
2411 NC Alliance FC G04 G04 WA North Country Alliance FC PSPL Copa U13 Spr PSPL Classic 2 U13
2427 NEU -Unk G04 G04 OR Northeast United Portland
2431 NEU Black G04 G04 OR Northeast United Portland PTT G04 Div 2 Red Spr OYS G04 Div 2 White OYS Founders Cup G04
2435 NEU Blue G04 G04 OR Northeast United Portland PTT G04 Div 1 Red Spr OYS G04 Div 1 Red OYS Presidents Cup G04
2452 NEU White G04 G04 OR Northeast United Portland PTT G04 Premier Spr OYS G04 Premier Red NWCL 04, OYS State Cup G04
2457 New Millenium FC Vikings G04 G04 WA PSPL Classic 2 U13 Spr PSPL Classic 2 U13
2461 Newport FC Fireboltz G04 G04 WA Newport Youth SC Bellevue
2469 Newport FC Panthers G04 G04 WA Newport Youth SC Bellevue NPSL Div 3 (04) U13 Spr NPSL (04) Div 3 U13 Founders Cup G04 Div A
2482 NICH Impact G04 G04 OR NICH SC Portland
2488 NK Chaos G04 G04 WA North Kitsap SC Poulsbo PSPL Copa U13
2524 North Central FC G04 G04 WA PSPL-Inland Copa 1 North U13 Spr PSPL-Inland Copa 2 U13
2529 North Idaho Inferno G04 G04 ID PSPL-Inland Copa 1 North U13 Spr IPL East U13
2549 North Whidbey Islanders G04 G04 WA North Whidbey SC Whidbey
2560 NPSA Titans Navy G04 G04 WA Nowland Premier SA Bellevue
2563 NPSA Titans Navy Mercer Island G04 G04 WA Nowland Premier SA Mercer Island PSPL Classic 2 U13 Spr PSPL Copa U13
2569 NPSA Titans White G04 G04 WA Nowland Premier SA Bellevue
2574 NSC Black Pride G04 G04 WA North Shore SC Woodinvile NPSL Div 3 (04) U13 Founders Cup G04 Div A
2582 NSC Green Dash G04 G04 WA North Shore SC Woodinvile NPSL Div 1 (04) U13 Founders Cup G04 Div A
2600 NSC White Impact G04 G04 WA North Shore SC Woodinvile NPSL Div 2 (04) U13
2616 NSGSC Renegades G04 G04 BC
2626 NW United Black G04 G04 WA NW United FC Burlington Powell 2016 RCL G04 Div 2 Win RCL G04 Div 2 WYS Presidents Cup G04 Div 1
2632 NW United Red G04 G04 WA NW United FC Burlington RCL G04 Div 4
2645 Oceanside Breakers Black G04 G04 CAN
2653 Oregon City Extreme G04 G04 OR Oregon City
2656 Oregon Trail SC Fury G04 G04 OR PTT G04 Div 1 White Spr OYS G04 Div 1 White OYS Presidents Cup G04
2689 Pacific FC Flash G04 G04 WA Pacific FC Battleground
2696 Pacific FC Liberty G04 G04 WA Pacific FC Battleground
2703 Pacific FC Power G04 G04 WA Pacific FC Battleground PTT G04 Div 1 Red Spr OYS G04 Div 1 White OYS Founders Cup G04
2705 Pacific FC Reign G04 G04 WA Pacific FC Battleground
2711 Pacific FC Sweet Feet Pride G04 G04 WA Pacific FC Battleground
2724 PacNW Blue G04 G04 WA Pacific Northwest SC Tukwila RCL G04 Div 3 Win RCL G04 Div 2 WYS Presidents Cup G04 Div 1
2737 PacNW Maroon G04 G04 WA Pacific Northwest SC Tukwila RCL G04 Div 1 Win RCL G04 Div 1 FWRL04, WYS Championship G04
2746 PacNW White G04 G04 WA Pacific Northwest SC Tukwila RCL G04 Div 4 Win RCL G04 Div 4 WYS Presidents Cup G04 Div 2
2756 Park City SC White G04 G04 UT
2757 Parkrose Colts G04 G04
2782 PCU Black 1 G04 G04 OR Portland City United SC Portland PTT G04 Div 2 White Spr OYS G04 Div 2 Red
2787 PCU Black 2 G04 G04 OR Portland City United SC Portland PTT G04 Div 2 White Spr OYS G04 Div 2 White OYS Founders Cup G04
2794 PCU Green G04 G04 OR Portland City United SC Portland
2797 PCU Red 1 G04 G04 OR Portland City United SC Portland PTT G04 Premier Spr OYS G04 Premier Red NWCL 04, OYS State Cup G04
2801 PCU Red 2 G04 G04 OR Portland City United SC Portland PTT G04 Div 1 White Spr OYS G04 Div 1 Red OYS Presidents Cup G04
2813 PCU White G04 G04 OR Portland City United SC Portland
2816 PCU Yellow G04 G04 OR Portland City United SC Portland
2827 Pelada FA Willamette G04 G04 OR
2847 Placer United Gold G04 G04 CAN
2914 PSA Force G04 G04 WA Pilchuck Soccer Alliance Marysville Marysville Force; Moore 2016 NPSL Div 1 (04) U13 Spr NPSL (04) Div 2 U13
2921 PSCN Lightning G04 G04 OR
2931 PSU Aftershock G04 G04 WA Puyallup SC Puyallup Bisson 2016 PSPL Copa U13
2938 PSU Storm G04 G04 WA Puyallup SC Puyallup Puyallup Soccer Union
2946 Pumas Seattle G04 G04 WA Pumas Seattle Seattle
2956 PVSC United Impact G04 G04 ID
2964 PVSC United Reign G04 G04 ID
2969 PVSC United Thorns G04 G04 ID
2990 Real Colorado National G04 G04 CO
3006 Real Middleton G04 G04 ID Idaho D3 U13G Div 2 U13
3019 Real So Cal EGSL G04 G04 CAS
3033 Reno Breakers G04 G04 NV
3038 Richmond FC Galaxy G04 G04 BC
3067 Rogue Valley Timbers Black G04 G04 OR Rogue Valley SC Medford
3072 Rogue Valley Timbers Grey G04 G04 OR Rogue Valley SC Medford
3077 Rogue Valley Timbers Red G04 G04 OR Rogue Valley SC Medford PTT G04 Div 1 Red Spr OYS G04 Div 2 Red OYS Presidents Cup G04
3086 Rogue Valley Timbers White G04 G04 OR Rogue Valley SC Medford SOCL Cascade U15
3102 RSA Elite G04 G04 WA Rainier Soccer Alliance Puyallup PSPL Copa U13 Spr PSPL Classic 2 U13 WA Cup U13 Bronze U13
3105 RSA Elite Harris G04 G04 WA Rainier Soccer Alliance Puyallup Harris 2016 PSPL WSPL 2 U13 Spr PSPL Classic 1 U13 WA Cup U13 Silver U13
3111 RSA Elite Ramirez G04 G04 WA Rainier Soccer Alliance Puyallup
3124 RV Slammers Orange G04 G04 WA Rainier Valley Slammers Auburn RCL G04 Div 3 Win RCL G04 Div 4 WYS Presidents Cup G04 Div 2
3133 RV Slammers White G04 G04 WA Rainier Valley Slammers Auburn
3137 Saanich Fusion Flash G04 G04 BC
3162 San Diego Surf Academy EGSL G04 G04 CAS
3170 San Diego Surf Academy G04 G04 CAS Condliffe 2016
3192 San Juan SC Nevada G04 G04 NV
3209 Sandpoint Strikers G04 G04 ID Sandpoint Strikers FC Sandpoint Williams 2016 IPL East U13 Spr IPL East U14
3231 Santa Rosa United Gold G04 G04 CAN
3239 Sawtooth United FC Blue G04 G04 ID
3276 Seattle Celtic Black G04 G04 WA Seattle Celtic Seattle
3279 Seattle Celtic Gold G04 G04 WA Seattle Celtic Seattle
3285 Seattle Celtic Green G04 G04 WA Seattle Celtic Seattle PSPL WSPL 1 U13 Spr PSPL Classic 1 U13 NWCL 04, WA Cup U13 Silver U13
3292 Seattle Celtic Orange G04 G04 WA Seattle Celtic Seattle PSPL Copa U13 Spr PSPL Copa U13
3295 Seattle Celtic Silver G04 G04 WA Seattle Celtic Seattle
3299 Seattle Celtic White G04 G04 WA Seattle Celtic Seattle PSPL Copa U13 Spr PSPL Copa U13
3305 Seattle United -Unk G04 G04 WA Seattle United Regional Seattle
3312 Seattle United Copa G04 G04 WA Seattle United Premier Seattle RCL G04 Div 1 Win RCL G04 Div 1 FWRL04, WYS Championship G04
3324 Seattle United NE Blue G04 G04 WA Seattle United Regional Seattle NPSL Div 2 (04) U13 Spr NPSL (04) Div 2 U13 Founders Cup G04 Div A
3337 Seattle United Nova G04 G04 WA Seattle United Premier Seattle
3346 Seattle United S Blue G04 G04 WA Seattle United Regional Seattle NPSL Div 1 (04) U13 Founders Cup G04 Div A
3353 Seattle United Samba G04 G04 WA Seattle United Premier Seattle RCL G04 Div 2 Win RCL G04 Div 2 WYS Presidents Cup G04 Div 1
3360 Seattle United Shoreline Blue G04 G04 WA Seattle United Regional Seattle NPSL Div 1 (04) U13 Spr NPSL (03) Div 2 U14 Founders Cup G04 Div A
3371 Seattle United Tango G04 G04 WA Seattle United Premier Seattle RCL G04 Div 1, RCL G04 7V2 Win RCL G04 Div 1 WYS Championship G04
3380 Seattle United W Blue G04 G04 WA Seattle United Regional Seattle NPSL Div 1 (04) U13 Spr NPSL (04) Div 2 U13 Founders Cup G04 Div A
3392 SESC Lions G04 G04 OR Southest SC
3394 SESC Swifts G04 G04 OR Southest SC PTT G04 Div 2 White Spr OYS G04 Div 2 White OYS Founders Cup G04
3395 SESC Wolves G04 G04 OR Southest SC
3399 SGESC Classy Cleats G04 G04 WA Spanaway Graham Eatonville SC Graham
3409 SGESC Fusion G04 G04 WA Spanaway Graham Eatonville SC Graham
3430 Shoreline SC Verrou G04 G04 WA Shoreline PSPL Copa U13 Spr PSPL Copa U13
3448 SK United G04 G04 WA South Kitsap United Kitsap
3454 Sky River SC Funky Monkeys G04 G04 WA Sky River SC Monroe Newhouse 2015
3469 Slammers FC EGSL G04 G04 CAS
3473 Slammers FC Pre-ECNL G04 G04 CAS
3491 Snohomish United Black G04 G04 WA Snohomish Youth SC Snohomish Marklund 2015 RCL G04 Div 3 Win RCL G04 Div 3 WYS Presidents Cup G04 Div 2
3500 Snohomish United Red G04 G04 WA Snohomish Youth SC Snohomish NPSL Div 3 (04) U13 Spr NPSL (04) Div 3 U13 WYS Presidents Cup G04 Div 2
3511 So Cal Blues Dido G04 G04 CAS
3514 So Cal Blues Kale G04 G04 CAS
3543 Solar Chelsea SC Red G04 G04 TXN
3547 SOSA G04 G04 OR Southern Oregon Soccer Academy might be 03
3567 South Whidbey Reign G04 G04 WA South Whidbey SC Spr NPSL (04) Div 3 U13
3571 Southlake Select Red G04 G04 WA Southlake Select Renton was SCORE NPSL Div 3 (04) U13 Spr NPSL (04) Div 3 U13
3579 Southlake Select White G04 G04 WA Southlake Select Renton was SCORE
3593 Spokane Foxes -Unk G04 G04 WA Spokane Foxes FC Spokane Chaos
3600 Spokane Foxes Kropp G04 G04 WA Spokane Foxes FC Spokane PSPL-Inland Copa 1 North U13 Spr PSPL-Inland Copa Classic U13
3608 Spokane Foxes Tweedy G04 G04 WA Spokane Foxes FC Spokane Tweedy 2016 PSPL-Inland Copa 1 North U13 Spr PSPL-Inland Copa 1 U13
3613 Spokane Scotties Snell G04 G04 WA Spokane Scotties Spokane PSPL-Inland Copa 1 North U13 Spr PSPL-Inland Copa Classic U13
3621 Spokane Sounders A G04 G04 WA Spokane SC Shadow Spokane RCL G04 Div 2 Win RCL G04 Div 2 NWCL 04, WYS Championship G04
3637 Spokane Sounders B G04 G04 WA Spokane SC Shadow Spokane RCL G04 Div 4 Win RCL G04 Div 3 WYS Presidents Cup G04 Div 2
3648 Springfield Green Crush G04 G04 OR
3650 Springfield Select G04 G04 OR
3652 SSC Elite 2 G04 G04 OR Southside
3653 SSC Elite G04 G04 OR Southside
3662 SSC Shadow Elite Bellefeuille G04 G04 WA Spokane SC Shadow Spokane Valley IPL East U13 Spr IPL East U13
3669 SSC Shadow United -Unk G04 G04 WA Spokane SC Shadow Spokane
3672 SSC Shadow United Hall G04 G04 WA Spokane SC Shadow Spokane IPL East U13 Spr IPL East U14 WA Cup U13 Silver U13
3673 SSC Shadow United Higens G04 G04 WA Spokane SC Shadow Spokane IPL East U13 Spr IPL East U13
3694 Sting SC Timbers Red G04 G04 ID PSPL-Inland Copa 1 North U13 Spr IPL East U14, Spr PSPL-Inland Copa Classic U13
3703 Storm King G04 G04 WA Storm King SC Port Angeles Azzurre 2016 NPSL Div 2 (04) U13 Founders Cup G04 Div A
3720 Strikers FC OC EGSL G04 G04 CAS
3723 Strikers FC South Coast Alverez G04 G04 CAS
3732 Sun Valley Blue G04 G04 ID Sun Valley Spr Idaho D3 U13 Div 2
3752 Surrey Guildford United Metro G04 G04 BC
3760 Surrey United G04 G04 BC
3763 Surrey United Hericanes G04 G04 BC
3764 SUSC Hericanes G04 G04
3776 TB -Unk G04 G04 OR
3781 TBD G04 G04
3785 TC United G04 G04 WA Thurston County United Lacey Bamba 2015
3790 TC United Navy G04 G04 WA Thurston County United Lacey Boatright 2016 PSPL WSPL 2 U13 Spr PSPL SuperLeague U13 WA Cup U13 Gold U13
3829 Thelo Rage G04 G04 OR Thelo United Futbol Milwaukie PTT G04 Div 1 White OYS Founders Cup G04
3840 Thompson Okanagan FC G04 G04 BC
3850 Three Rivers SC Black G04 G04 WA Three Rivers SC Pasco Bader 2016 RCL G04 Div 2 Win RCL G04 Div 2 WYS Presidents Cup G04 Div 1
3857 Three Rivers SC Green G04 G04 WA Three Rivers SC Pasco PSPL-Inland Copa 1 South U13 Spr PSPL-Inland Copa Classic U13
3864 Three Rivers United G04 G04 OR PTT G04 Div 2 White Spr OYS G04 Div 2 Red
3873 Thunderbolts G04 G04 WA Snoqualmie Valley
3882 THUSC Magnesium G04 G04 OR Tualatin Hills United SC Tualatin Hills PTT G04 Div 2 White Spr OYS G04 Div 2 White
3891 THUSC Radium G04 G04 OR Tualatin Hills United SC Tualatin Hills PTT G04 Div 2 Red Spr OYS G04 Div 2 Red OYS Founders Cup G04
3895 THUSC Selenium Black G04 G04 OR Tualatin Hills United SC Tualatin Hills PTT G04 Premier Spr OYS G04 Premier Red FWRL04, NWCL 04, OYS State Cup G04
3896 THUSC Selenium Green G04 G04 OR Tualatin Hills United SC Tualatin Hills PTT G04 Premier Spr OYS G04 Premier White OYS State Cup G04
3906 Tlaxtli G04 G04 WA Quevedo 2016
3917 Tracyton G04 G04 WA Tracyton SC Tracyton
3930 TSC Silver -Unk G04 G04 WA
3938 TSS Green G04 G04 BC
3954 Twin Falls Rapids G04 G04 ID Spr Idaho D3 U13 Div 2
3968 UBC Okanagan Junior Heat G04 G04 BC
4004 UPSC Jays G04 G04 WA University Place SC University Place NPSL Div 3 (04) U13
4010 UR United G04 G04
4052 Valley Thunder SC G04 G04 ID Valley Thunder SC Lewiston PSPL-Inland Copa 1 South U13
4070 Valor Maroon Hardy G04 G04 WA Valor FC Spokane Hardy-Braun 2015 PSPL-Inland Copa 1 North U13 Spr PSPL-Inland Copa Classic U13
4073 Valor Mundell G04 G04 WA Valor FC Spokane Mundell 2015
4077 Valor Withrow G04 G04 WA Valor FC Spokane Withrow 2015 PSPL-Inland Copa 1 North U13 Spr PSPL-Inland Copa 1 U13
4084 Vancouver FC G04 G04 BC
4093 Vancouver United Fire G04 G04 BC
4127 WA East G04 G04 WA Washington East SC Spokane Peroff 2016 PSPL Classic 1 U13 Spr PSPL SuperLeague U13 WA Cup U13 Silver U13
4146 WA Rush G04 G04 WA Washington Rush SC Everett RCL G04 Div 2 Win RCL G04 Div 2 WYS Presidents Cup G04 Div 1
4155 WA Rush Nero G04 G04 WA Washington Rush SC Everett RCL G04 Div 4 Win RCL G04 Div 4 WYS Presidents Cup G04 Div 2
4162 WAFC Chelsea G04 G04 OR Woodburn
4164 WAFC Lightning G04 G04 OR Woodburn
4177 Walla Walla United SC Strikers G04 G04 WA Walla Walla United SC Walla Walla PSPL-Inland Copa 1 South U13 Spr PSPL-Inland Copa 2 U13
4191 Washington Timbers -Unk G04 G04 WA Washington Timbers Vancouver
4199 Washington Timbers Red 1 G04 G04 WA Washington Timbers Vancouver PTT G04 Premier Spr OYS G04 Premier Red OYS State Cup G04
4204 Washington Timbers Red 2 G04 G04 WA Washington Timbers Vancouver PTT G04 Div 1 Red Spr OYS G04 Premier White OYS Presidents Cup G04
4212 Washington Timbers White 1 G04 G04 WA Washington Timbers Vancouver PTT G04 Div 1 White Spr OYS G04 Div 1 Red OYS Presidents Cup G04
4216 Washington Timbers White 2 G04 G04 WA Washington Timbers Vancouver PTT G04 Div 2 White Spr OYS G04 Div 2 White OYS Founders Cup G04
4220 WCAGFC Euro Legeneds G04 G04 BC
4228 Wenatchee FC G04 G04 WA Wenatchee FC Wenatchee Rodriguez 2015-6 PSPL WSPL 2 U13 Spr PSPL Classic 1 U13 WA Cup U13 Gold U13
4244 Wenatchee Valley United Lil Pumas G04 G04 WA Wenatchee PSPL-Inland Copa 1 North U13
4261 West Coast FC Swanson G04 G04 CAN
4286 West Seattle En Fuego Red G04 G04 WA West Seattle
4289 West Seattle En Fuego White G04 G04 WA West Seattle
4297 West Vancouver Rangers G04 G04 BC
4309 Westside Timbers Copa G04 G04 OR Westside Timbers Beaverton
4318 Westside Timbers Copa TS G04 G04 OR Westside Timbers Beaverton PTT G04 Premier Spr OYS G04 Premier Red FWRL04, NWCL 04, OYS State Cup G04
4327 Westside Timbers Mundial TS G04 G04 OR Westside Timbers Beaverton Spr OYS G04 Div 2 White
4337 Westside Timbers Samba TS G04 G04 OR Westside Timbers Beaverton PTT G04 Div 1 Red Spr OYS G04 Div 1 Red OYS Presidents Cup G04
4357 Whatcom FC Rangers Blue G04 G04 WA Whatcom FC Rangers Bellingham RCL G04 Div 4 Win RCL G04 Div 4 WYS Presidents Cup G04 Div 2
4366 Whatcom FC Rangers Gold G04 G04 WA Whatcom FC Rangers Bellingham RCL G04 Div 2 Win RCL G04 Div 2 WYS Presidents Cup G04 Div 1
4375 Whatcom FC Rangers White G04 G04 WA Whatcom FC Rangers Bellingham NPSL Div 3 (04) U13 Spr NPSL (04) Div 3 U13 Founders Cup G04 Div A
4379 Whitecaps FC Academy G04 G04 BC
4398 WPFC Black G04 G04 WA Washington Premier FC Tacoma RCL G04 Div 1 Win RCL G04 Div 1 FWRL04, NWCL 04, WYS Championship G04
4410 WPFC White G04 G04 WA Washington Premier FC Tacoma White RCL G04 Div 3 Win RCL G04 Div 3 WYS Presidents Cup G04 Div 2
4427 WUSC Dynamo G04 G04 OR
4428 WUSC Dynamo Navy G04 G04 OR
4429 WUSC Dynamo White G04 G04 OR
4434 WYSA Sporting Alaska G04 G04 AK