Lastplanet B04 Teams

name age gotsport.number other.number region city club notes other.name fall.league win.league spr.league other
3 3 Rivers Black B04 B04 WA Pasco 3 Rivers SC RCL B04 Div 1 Win RCL B04 Div 1 WYS Championship B04
11 3 Rivers Green B04 B04 WA Pasco 3 Rivers SC RCL B04 Div 4 Win RCL B04 Div 3 WYS Presidents Cup B04 Div 1
15 3 Rivers Grey B04 B04 WA Pasco 3 Rivers SC PSPL-Inland Copa 1 West U13 Spr PSPL-Inland Copa 2 U13
17 3 Rivers White B04 B04 WA Pasco 3 Rivers SC PSPL-Inland Copa 1 West U13 Spr PSPL-Inland Copa 1 U13
21 4-H Arsenal B04 B04 OR
29 4-H Barcelona B04 B04 OR
32 4-H Bayern Munich B04 B04 OR
38 4-H FC Joga B04 B04 OR Spr OYS B04 Premier White OYS State Cup B04
49 4-H Penarol B04 B04 OR
50 4-H PSG B B04 B04 OR Patrick 2016 Spr OYS B04 Div 1 White OYS State Cup B04
52 4-H PSG B04 B04 OR Hector 2016 PTT B04 Premier Spr OYS B04 Premier Green OYS State Cup B04
73 Academia de Futebol ADF B04 B04 OR Portland Academia de Futebol PTT B04 Premier Spr OYS B04 Premier Green FWRL04, NWCL 04, OYS State Cup B04
80 Academia Leon B04 B04 OR Beaverton Academia Leon FC ALFC PTT B04 Div 1 White Spr OYS B04 Div 2 White OYS Founders Cup B04
123 Albion SC Academy B04 B04 CAS Albion SC Garton 2016
145 Albion SC USSDA Blue B04 B04 CAS Albion SC
146 Albion SC USSDA Red B04 B04 CAS Albion SC
150 Albion SC White B04 B04 CAS Albion SC
161 Alki Bakery B04 B04 WA Seattle
174 Aloha United Atletico Black B04 B04 OR Beaverton Aloha United AUSC; Vejo 2016 PTT B04 Div 1 White Spr OYS B04 Div 1 White OYS Presidents Cup B04
179 Aloha United Furia Roja B04 B04 OR Beaverton Aloha United AUSC
256 Arsenal FC Academy USSDA B04 B04 CAS
260 Arsenal FC B04 B04 CAS
276 Arsenal FC South B04 B04 CAS
284 ASA White B04 B04
285 ASE B04 B04 WA Pasco Academy of Soccer Excellence Hale 2016 PSPL-Inland Copa 1 West U13 Spr PSPL-Inland Copa 1 U13
290 Ashland B04 B04 OR Ashland Ashland SC
295 Ashland SC Franklin B04 B04 OR Ashland Ashland SC
297 Ashland SC Lloyd B04 B04 OR Ashland Ashland SC
305 Atlante San Diego FC Academy B04 B04 CAS San Diego
331 AYSA Strikers B04 B04 WA Auburn Auburn Youth SA
332 AYSO Gladiators B04 B04
369 Barcelona Bay Area Academy B04 B04 CAN
379 Basin FC Elite B04 B04 OR
396 BC Tigers Elite B04 B04 BC
397 BC Tigers Galaxy B06 B04 BC
430 Bellevue United Select B04 B04 WA Bellevue Harkenrider 2016 NPSL Div 3 (04) U13 Founders Cup B04 Div A
437 Bend FC Timbers Deschutes B04 B04 OR Bend Bend FC
444 Bend FC Timbers Red B04 B04 OR Bend Bend FC Bachelor PTT B04 Premier Spr OYS B04 Premier White OYS State Cup B04
452 Bend FC Timbers White B04 B04 OR Bend Bend FC Deschutes PTT B04 Div 2 Green Spr OYS B04 Div 1 Green OYS Presidents Cup B04
462 BIFC Blue B04 B04 WA Bainbridge Island Bainbridge Island FC NPSL Div 1 (04) U13 Founders Cup B04 Div A, WYS Presidents Cup B04 Div 2
470 BIFC White B04 B04 WA Bainbridge Island Bainbridge Island FC NPSL Div 3 (04) U13 Spr NPSL (04) Div 3 U13
491 Blackhills FC Black B04 B04 WA Olympia Blackhills FC RCL B04 Div 3 Win RCL B04 Div 2 WYS Presidents Cup B04 Div 1
497 Blackhills FC Red B04 B04 WA Olympia Blackhills FC RCL B04 Div 4 Win RCL B04 Div 4 WYS Presidents Cup B04 Div 2
523 Boise Nationals Timbers Blue B04 B04 ID Boise Boise Nationals Idaho D3 Div 1 U13 Spr Idaho D3 U13/U14 Div 1 FWRL04, ID State Cup U13
535 Boise Nationals Timbers Red B04 B04 ID Boise Boise Nationals Idaho D3 Div 2 West U14 Spr Idaho D3 U13B Div 2
550 Bozeman Blitzz Gold B04 B04 MT Bozeman
561 Breakers Black B04 B04 WA Spokane Breakers SC Chester 2015
569 Breakers Red B04 B04 WA Spokane Breakers SC Arnold 2016 PSPL-Inland Copa 1 East U13 Spr PSPL-Inland Copa 1 U13
580 Bridger Valley B04 B04
596 BSC HR Black B04 B04 OR Portland Bridlemile SC Portland PTT B04 Div 1 White Spr OYS B04 Div 1 White
613 BSC OR USSDA B04 B04 OR Portland Bridlemile SC Portland
618 BSC Portland Black B04 B04 OR Portland Bridlemile SC Portland Legends PTT B04 Div 1 White Spr OYS B04 Div 1 Green
627 BSC Portland Gold B04 B04 OR Portland Bridlemile SC Portland Tiempo PTT B04 Div 2 White Spr OYS B04 Div 2 White
643 Burnaby District Metro B04 B04 BC
649 BUSC A B04 B04 OR Klamath Falls Basin United SC
651 BUSC B B04 B04 OR Klamath Falls Basin United SC
659 BUSC Premier B04 B04 OR Klamath Falls Basin United SC
669 BYSA Blacksnakes B04 B04
683 BYSL Bluebirdz B04 B04 ID Idaho Falls
728 Calgary Blizzard Arsenal B04 B04 AB Calgary
730 Calgary Blizzard Lazio B04 B04 AB Calgary
738 Calgary Foothills Rockets 2004B B04 AB Calgary
757 Canyon Optimist Inferno B04 B04 ID Caldwell Spr Idaho D3 U13B Div 2
772 Capital FC Timbers Black B04 B04 OR Salem Capital FC
781 Capital FC Timbers Red B04 B04 OR Salem Capital FC Sasquatch; Adelman 2016 PTT B04 Div 1 White Spr OYS B04 Div 1 Green OYS Presidents Cup B04
786 Capital FC Timbers USSDA B04 B04 OR Salem Capital FC
820 Cascade FC Black B04 B04 WA North Bend Cascade FC
825 Cascade FC Green B04 B04 WA North Bend Cascade FC PSPL WSPL 2 West U13 Spr PSPL Classic 1 Red U13 WA Cup U13 Silver U13
829 Cascade FC White B04 B04 WA North Bend Cascade FC Shane 2016 PSPL Copa U13 Spr PSPL Copa U13
832 Cascade Rush Rampage B04 B04 OR Bend Cascade Rush FC
849 CB United B04 B04 WA Moses Lake Columbia Basin United FC Spr PSPL-Inland Copa 1 U14 WA Cup U13 Silver U13
855 CB United Ephrata B04 B04 WA Ephrata Columbia Basin United FC
864 CBYSA Towry B04 B04 WA Quincy Columbia Basin Youth SA PSPL-Inland Copa 1 West U13
868 CCB Elite B04 B04 BC Central City Breakers FC
872 CCB Royal Pumas B04 B04 BC Central City Breakers FC
873 CCB Selects 2004B B04 BC Central City Breakers FC
877 CCV Stars Black B04 B04 AZ
897 Celtic Academy B04 B04 CAS
898 Celtic Academy USSDA B04 B04 CAS
929 Central WA SA Navy B04 B04 WA Yakima Central WA Soccer Academy Freiz 2015 PSPL WSPL 2 East U13 Spr PSPL SuperLeague East U13 WA Cup U13 Gold U13
938 Centralia City SA B04 B04 WA Centralia
957 CFSC B04 B04 WA Enumclaw Cascade Foothills SC Rismiller 2015
971 Chaotic Cougars B04 B04 WA
1000 Chilliwack FC Selects 2004B B04 BC
1013 Chula Vista Premier FC Academy B04 B04 CAS Chula Vista Chula Vista Premier FC
1044 Coastal FC B04 B04 BC Surrey Coastal FC Roberts 2016
1052 Coastal FC Royal B04 B04 BC Surrey Coastal FC
1053 Coastal FC White B04 B04 BC Surrey Coastal FC
1088 Coquitlam Metro Ford -Unk B04 B04 BC Coquitlam Metro Ford SC CMFSC
1092 Coquitlam Metro Ford Barca B04 B04 BC Coquitlam Metro Ford SC CMFSC
1094 Coquitlam Metro Ford Cobras B04 B04 BC Coquitlam Metro Ford SC CMFSC
1097 Coquitlam Metro Ford Dynamo B04 B04 BC Coquitlam Metro Ford SC CMFSC
1098 Coquitlam Metro Ford HPL B04 B04 BC Coquitlam Metro Ford SC CMFSC
1100 Coquitlam Metro Ford Juventus B04 B04 BC Coquitlam Metro Ford SC CMFSC
1103 Coquitlam Metro Ford Schalke B04 B04 BC Coquitlam Metro Ford SC CMFSC
1108 Coquitlam Metro Ford Wolverines B04 B04 BC Coquitlam Metro Ford SC CMFSC
1110 Cordica B04 B04 MEX
1127 Corvallis Timbers B04 B04 OR Corvallis
1142 Crossfire Foundation ADP B04 B04 WA Redmond Crossfire Premier Foundation
1151 Crossfire Oregon Green I B04 B04 OR Lake Oswego Crossfire Oregon PTT B04 Div 1 Green Spr OYS B04 Premier White OYS State Cup B04
1163 Crossfire Oregon USSDA B04 B04 OR Lake Oswego Crossfire Oregon
1171 Crossfire Premier A B04 B04 WA Redmond Crossfire Premier SC RCL B04 Div 2 Win RCL B04 Div 2 NWCL 04, WYS Championship B04
1182 Crossfire Premier B B04 B04 WA Redmond Crossfire Premier SC Towns 2014-5 RCL B04 Div 2 Win RCL B04 Div 3 WYS Presidents Cup B04 Div 1
1191 Crossfire Premier C B04 B04 WA Redmond Crossfire Premier SC Rairdon 2014-5 RCL B04 Div 3, RCL B04 7V2 Win RCL B04 Div 3 WYS Presidents Cup B04 Div 2
1200 Crossfire Premier D B04 B04 WA Redmond Crossfire Premier SC Ellig 2015
1206 Crossfire Premier E B04 B04 WA Redmond Crossfire Premier SC
1209 Crossfire Premier F B04 B04 WA Redmond Crossfire Premier SC
1215 Crossfire Premier USSDA 1 B04 B04 WA Redmond Crossfire Premier SC
1216 Crossfire Premier USSDA 2 B04 B04 WA Redmond Crossfire Premier SC
1218 Crossfire Premier USSDA B04 B04 WA Redmond Crossfire Premier SC
1223 Crossfire Select Atkinson B04 B04 WA Redmond Crossfire Select SC NPSL Div 2 (04) U13
1225 Crossfire Select Barnes B04 B04 WA Redmond Crossfire Select SC Gold NPSL Div 1 (04) U13 Founders Cup B04 Div A
1238 Crossfire Select Pombo B04 B04 WA Redmond Crossfire Select SC Gold (second gold) NPSL Div 1 (04) U13 Spr NPSL (04) Div 1 U13 Founders Cup B04 Div A
1252 Crossfire Yakima A B04 B04 WA Yakima Crossfire Yakima Sanchez 2016 Win RCL B04 Div 1 WYS Championship B04
1257 Crossfire Yakima B B04 B04 WA Yakima Crossfire Yakima Knautz 2016 RCL B04 Div 4 Win RCL B04 Div 4 WYS Presidents Cup B04 Div 2
1276 CSC Storm Navy B04 B04 OR Corvallis Corvallis SC Storm PTT B04 Div 1 Green Spr OYS B04 Div 1 Green OYS Presidents Cup B04
1282 CSC Storm White B04 B04 OR Corvallis Corvallis SC Storm
1298 CUSC Red B04 B04 OR Clackamas Clackamas United SC Ramos 2016 PTT B04 Div 1 Green Spr OYS B04 Div 1 White OYS Presidents Cup B04
1338 Davis Legacy White B04 B04 CAN Davis
1348 De Anza Force SC II B04 B04 CAN
1413 Dragons FC B04 B04 WA Seattle Dragons FC PSPL Classic 2 Red U13 Spr PSPL Classic 2 Red U13
1418 Dragons FC White B04 B04 WA Seattle Dragons FC
1423 Eagleclaw FA Blue Hawks B04 B04 WA Seattle Eagleclaw Football Academy PSPL Classic 2 Red U13 Spr PSPL Classic 2 Red U13
1427 Eagleclaw FA Screaming Eagles B04 B04 WA Seattle Eagleclaw Football Academy
1445 Eastside FC Blue B04 B04 WA Preston Eastside FC RCL B04 Div 2 Win RCL B04 Div 2 WYS Presidents Cup B04 Div 1
1454 Eastside FC Grey B04 B04 WA Preston Eastside FC RCL B04 Div 3 Win RCL B04 Div 3 WYS Presidents Cup B04 Div 2
1457 Eastside FC Purple B04 B04 WA Preston Eastside FC
1462 Eastside FC Red B04 B04 WA Preston Eastside FC
1468 Eastside FC USSDA B04 B04 WA Preston Eastside FC
1473 Eastside FC White B04 B04 WA Preston Eastside FC RCL B04 Div 1, RCL B04 7V2 Win RCL B04 Div 2 FWRL04, WYS Championship B04
1484 Eastside Timbers Black B04 B04 OR Gresham Eastside United FC Schalke; PTT B04 Div 1 White Spr OYS B04 Div 1 Green OYS Presidents Cup B04
1494 Eastside Timbers Red B04 B04 OR Gresham Eastside United FC ManU
1499 Eastside Timbers USSDA B04 B04 OR Gresham Eastside United FC
1504 Eastside Timbers White B04 B04 OR Gresham Eastside United FC Stoke City PTT B04 Div 2 White Spr OYS B04 Div 2 Green OYS Founders Cup B04
1516 Eclipse FC Aguilitos del America B04 B04 WA PSPL Classic 1 U13 Spr PSPL SuperLeague West U13
1521 Eclipse FC Eagles B04 B04 WA
1531 Edmond Premier Titans B04 B04 WA Edmonds Edmond Premier Soccer Academy
1568 Emerald City FC Blue B04 B04 WA Seattle Emerald City FC PSPL Copa U13 Spr PSPL Copa U13
1575 Emerald City FC Green B04 B04 WA Seattle Emerald City FC J Hamel 2014-5 PSPL WSPL 2 West U13 Spr PSPL SuperLeague West U13 WA Cup U13 Gold U13
1584 Emerald City FC White B04 B04 WA Seattle Emerald City FC PSPL Classic 1 U13 Spr PSPL Classic 1 Blue U13 WA Cup U13 Bronze U13
1599 Encinitas Express White B04 B04 CAS
1603 Endeavor SA Red B04 B04 WA PSPL-Inland Copa 1 West U13 Spr PSPL SuperLeague East U13 WA Cup U13 Gold U13
1609 EPIC B04 B04 BC Victoria
1644 ETFC Santos Black B04 B04 OR Eugene Eugene Timbers FC PTT B04 Premier Spr OYS B04 Premier White OYS State Cup B04
1645 ETFC Santos Gray B04 B04 OR Eugene Eugene Timbers FC
1646 ETFC Santos Red B04 B04 OR Eugene Eugene Timbers FC PTT B04 Div 1 White Spr OYS B04 Div 1 Green OYS Presidents Cup B04
1647 ETFC Santos White B04 B04 OR Eugene Eugene Timbers FC
1658 Everett Lazers B04 B04 WA
1689 FC Bellevue B04 B04 WA Mercer Island PSPL Classic 2 Blue U13
1691 FC Bellevue Heron B B04 B04 WA Mercer Island
1694 FC Bend Green B04 B04 OR Bend
1717 FC Columbia County B04 B04 OR St Helens FC Columbia County Madrid
1718 FC Columbia County Barcelona B04 B04 OR St Helens FC Columbia County
1744 FC Edmonds Force B04 B04 WA Edmonds FC Edmonds PSPL WSPL 1 U13 Spr PSPL SuperLeague West U13 WA Cup U13 Gold U13
1778 FC Golden State East B04 B04 CAS Pasadena FC Golden State
1788 FC Golden State PDA B04 B04 CAS Pasadena FC Golden State
1794 FC Golden State Platinum B04 B04 CAS Pasadena FC Golden State
1812 FC Idaho B04 B04 ID
1830 FC Los Angeles Black B04 B04 CAS Los Angeles
1836 FC Manchester United Red B04 B04 CAS
1840 FC Missoula B04 B04 MT Missoula FC Missoula Giese 2016 Spr PSPL-Inland Copa 1 U13
1850 FC Nova Black MW B04 B04 ID Boise FC Nova
1851 FC Nova Black RD B04 B04 ID Boise FC Nova
1857 FC Nova Gold B04 B04 ID Boise FC Nova Idaho D3 Div 1 U13 Spr Idaho D3 U13/U14 Div 1 NWCL 04, ID State Cup U13
1867 FC Nova Red B04 B04 ID Boise FC Nova RA Idaho D3 Div 1 U13 Spr Idaho D3 U13B Div 2 ID State Cup U13
1872 FC Nova Red RM B04 B04 ID Boise FC Nova RM
1879 FC Nova SuperNova Black B04 B04 ID Boise FC Nova MW
1897 FC Portland Navy B04 B04 OR Portland FC Portland PTT B04 Div 1 Green Spr OYS B04 Premier Green OYS State Cup B04
1903 FC Portland Red B04 B04 OR Portland FC Portland
1906 FC Portland USSDA B04 B04 OR Portland FC Portland
1911 FC Portland White B04 B04 OR Portland FC Portland PTT B04 Div 2 Green Spr OYS B04 Div 2 Green OYS Presidents Cup B04
1928 FC Salmon Creek Blue B04 B04 WA Salmon Creek Futbol Club Salmon Creek
1935 FC Salmon Creek Juventus Blue B04 B04 WA Salmon Creek Futbol Club Salmon Creek
1941 FC Salmon Creek White B04 B04 WA Salmon Creek Futbol Club Salmon Creek PTT B04 Div 1 Green Spr OYS B04 Premier Green WYS Presidents Cup B04 Div 1
1949 FC Spokane Black Pratt B04 B04 WA Spokane FC Spokane Pratt 2016 IPL East U13 Spr IPL East U13
1973 FC West B04 B04 OR Forest Grove FC West OYS State Cup B04
1979 FC West Hooligans B04 B04 OR Forest Grove FC West
1986 FC West Santos Jrs B04 B04 OR Forest Grove FC West PTT B04 Premier Spr OYS B04 Premier Green
1997 FC West White B04 B04 OR Forest Grove FC West
2002 FCS Milan B04 B04 OR
2009 Fenix FC B04 B04 Spr PSPL Classic 1 Red U13
2011 Fenix FC Blue B04 B04
2026 Flathead Force B04 B04 MT Kalispell Flathead Soccer Club
2040 Flathead Force White B04 B04 MT Kalispell Flathead Soccer Club
2063 FME Stingrays B04 B04 WA Milton Fife Milton Edgewood SC SSUL B04 Div 2
2068 FME Xtreme B04 B04 WA Milton Fife Milton Edgewood SC Salapu 2016 NPSL Div 3 (04) U13 Founders Cup B04 Div A
2086 Foothills SC Celtic Green B04 B04 OR Portland Foothills SC PTT B04 Div 2 White Spr OYS B04 Div 2 White OYS Founders Cup B04
2091 Foothills SC Celtic White B04 B04 OR Portland Foothills SC PTT B04 Div 1 Green Spr OYS B04 Premier White OYS Presidents Cup B04, OYS State Cup B04
2097 Foothills SC Predators B04 B04 OR Portland Foothills SC
2100 Force Academy USSDA B04 B04 CAN
2125 Forza FC West B04 B04 UT LS
2132 FPSC Fury Black B04 B04 WA Tacoma Franklin Pierce SC PSPL WSPL 1 U13 Spr PSPL SuperLeague West U13 WA Cup U13 Gold U13
2141 FPSC Fury White B04 B04 WA Tacoma Franklin Pierce SC PSPL Classic 1 U13 Spr PSPL Classic 1 Red U13 WA Cup U13 Silver U13
2148 FPSC Stars B04 B04 WA Tacoma Franklin Pierce SC PSPL Copa U13
2158 France -Unk B04 B04 WA
2163 Fraser Valley Selects B04 B04 BC
2187 Fuerza FC Academy B04 B04 WA Marysville Fuerza FC
2208 Futbol Club Barcelona B04 B04 OR
2217 FWFC Alliance B04 B04 WA Federal Way Federal Way FC
2223 FWFC Blue B04 B04 WA Federal Way Federal Way FC RCL B04 Div 2 Win RCL B04 Div 2 WYS Presidents Cup B04 Div 1
2241 FWFC Select B04 B04 WA Federal Way Federal Way FC SSUL B04 Div 2 Spr NPSL (04) Div 2 U13 Founders Cup B04 Div A
2253 FWFC White B04 B04 WA Federal Way Federal Way FC RCL B04 Div 4 Win RCL B04 Div 4 WYS Presidents Cup B04 Div 2
2260 FWMSC Sharks B04 B04 WA
2271 Gala FC B04 B04 WA Marysville Gala FC
2284 Global Premier Soccer Bayern B04 B04 MA
2291 Gorge Alma Libre B04 B04 BC
2296 GPS Newberg B04 B04 OR PTT B04 Div 2 White Spr OYS B04 Div 2 Green
2303 GPYSC Annihilators Blue B04 B04 OR Grants Pass Grants Pass Youth Soccer Club SOCL Cascade U15 OYS Founders Cup B04
2304 GPYSC Annihilators White B04 B04 OR Grants Pass Grants Pass Youth Soccer Club SOCL Cascade U15
2308 GPYSC Flames Blue B04 B04 OR Grants Pass Grants Pass Youth Soccer Club
2313 GPYSC Rebels B04 B04 OR Grants Pass Grants Pass Youth Soccer Club
2324 Greenwood Gunners B04 B04 WA
2334 GS Surf A B04 B04 WA Bothel GS Surf RCL B04 Div 1 Win RCL B04 Div 1 FWRL04, WYS Championship B04
2343 GS Surf B B04 B04 WA Bothel GS Surf RCL B04 Div 3 Win RCL B04 Div 2 NWCL 04, WYS Presidents Cup B04 Div 1
2350 GS Surf C B04 B04 WA Bothel GS Surf
2358 GS Surf USSDA B04 B04 WA Bothel GS Surf
2367 Guildford Hype B04 B04 BC Guildford Athletic Club
2373 Hammers FC B04 B04 WA Bellingham
2375 Hammers FC Black B04 B04 WA Bellingham
2379 Hammers FC Red B04 B04 WA Bellingham
2381 Hammers FC White B04 B04 WA Bellingham
2388 Harbor Premier -Unk B04 B04 WA Gig Harbor Harbor FC
2395 Harbor Premier Green B04 B04 WA Gig Harbor Harbor FC Jarrett 2014-5 RCL B04 Div 2 Win RCL B04 Div 2 WYS Presidents Cup B04 Div 1
2404 Harbor Premier White B04 B04 WA Gig Harbor Harbor FC
2415 Hawaii LJSA 00 Chelsea B04 B04 HI
2423 Hawaii Rush 05 Nike B04 B04 HI Pearl City Hawaii Rush
2433 Hawks SC B04 B04 WA Pullman PSPL-Inland Copa 1 East U13 Spr PSPL-Inland Copa Classic U13 WA Cup U13 Silver U13
2437 HCFC B04 B04 BC Brown 2016
2438 Heart Mountain United B04 B04 WY Callee
2444 Heat FC ET B04 B04 NV
2464 Heron AC Raptors B04 B04 WA Mercer Island
2468 Highlands SC Gators B04 B04 WA Renton Highlands SC
2470 Highlands SC Gunners B04 B04 WA Renton Highlands SC Pererson 2016
2480 Highline Premier Blue B04 B04 WA Burien Highline Premier FC
2482 Highline Premier Heat -Unk B04 B04 WA Burien Highline Premier FC
2487 Highline Premier Heat Blue B04 B04 WA Burien Highline Premier FC
2495 Highline Premier Red B04 B04 WA Burien Highline Premier FC
2498 Highline SA B04 B04 WA Unruh 2016 Founders Cup B04 Div A
2503 Highline Select B04 B04 WA Burien Highline Premier FC Unruh 2016 NPSL Div 1 (04) U13 Spr NPSL (04) Div 2 U13
2519 Honolulu Bulls Kaula B04 B04 HI
2521 Honolulu Galaxy Red B04 B04 HI
2533 HSC Arsenal B04 B04 OR Hillboro Hillsboro SC PTT B04 Div 1 White Spr OYS B04 Div 1 Green OYS Presidents Cup B04
2539 HSC Boca B04 B04 OR Hillsboro Hillsboro SC
2541 HSC Boca Jrs B04 B04 OR Hillsboro Hillsboro SC
2551 HSC Olimpo B04 B04 OR Hillsboro Hillsboro SC Guevara 2016 PTT B04 Div 2 White Spr OYS B04 Div 2 White OYS Founders Cup B04
2574 Idaho Arsenal United B04 B04 ID Nampa Arsenal United FC
2584 Idaho Inferno B04 B04 ID Post Falls North Idaho Inferno FC Briseno 2016
2593 Idaho Rush Black B04 B04 ID Boise Idaho Rush Soccer Premier; Frederick 2014
2598 Idaho Rush Blue B04 B04 ID Boise Idaho Rush Soccer
2606 Idaho Rush Nero B04 B04 ID Boise Idaho Rush Soccer Idaho D3 Div 1 U13 Spr Idaho D3 U13B Div 2
2617 Idaho Rush Premier B04 B04 ID Boise Idaho Rush Soccer Idaho D3 Div 1 U13 Spr Idaho D3 U13/U14 Div 1 NWCL 04, ID State Cup U13
2623 Idaho Rush White B04 B04 ID Boise Idaho Rush Soccer
2642 Idaho Thunder B04 B04 ID Post Falls Idaho Thunder Briseno 2014-5
2654 IE Surf B04 B04 CAS
2661 IEYSA Storm B04 B04 WA Cheney Inland Empire YSA Gusky 2015; Prophet 2016 PSPL-Inland Copa 1 East U13 Spr PSPL-Inland Copa 2 U13
2671 IEYSA Valor Black B04 B04 WA Cheney Inland Empire YSA Button 2015
2679 IEYSA Valor Maroon B04 B04 WA Cheney Inland Empire YSA Wilburn 2016 PSPL-Inland Copa 1 East U13 Spr PSPL-Inland Copa 2 U13
2682 IFC Black B04 B04 WA Issaquah Issaquah FC
2686 IFC Red B04 B04 WA Issaquah Issaquah FC Kieburtz 2015; Demaree 2016 NPSL Div 3 (04) U13 Founders Cup B04 Div A
2689 IFC Red White B04 B04 WA Issaquah Issaquah FC
2707 Impact FC Black B04 B04 WA Renton Cascade SC PSPL Classic 2 Blue U13 Spr PSPL Classic 2 Blue U13 WA Cup U13 Bronze U13
2714 Impact FC White B04 B04 WA Renton Cascade SC Cascade Impact PSPL Copa U13 Spr PSPL Copa U13 WA Cup U13 Bronze U13
2735 Inter-America FC B04 B04 CAS
2745 Irish -Unk B04 B04 WA
2747 Irish Blackhawks B04 B04 WA NPSL Div 2 (04) U13 Spr NPSL (04) Div 1 U13
2749 Irish Lions B04 B04 WA Mukilteo Mukilteo Youth Soccer Assoc. NPSL Div 2 (04) U13
2769 ISC Gunners A B04 B04 WA Issaquah Issaquah SC
2773 ISC Gunners A Blue B04 B04 WA Issaquah Issaquah SC PSPL WSPL 1 U13 Spr PSPL SuperLeague 1 U14 NWCL 04, WA Cup U13 Gold U13
2775 ISC Gunners A White B04 B04 WA Issaquah Issaquah SC PSPL WSPL 1 U13 Spr PSPL SuperLeague West U13
2781 ISC Gunners B B04 B04 WA Issaquah Issaquah SC PSPL Classic 2 Red U13 Spr PSPL Classic 2 Blue U13 WA Cup U13 Silver U13
2788 ISC Gunners C B04 B04 WA Issaquah Issaquah SC PSPL Classic 2 Blue U13 Spr PSPL Classic 2 Red U13 WA Cup U13 Bronze U13
2801 ISC Gunners Select B04 B04 WA Issaquah Issaquah SC Drake 2014
2811 Jackson Hole United -Unk B04 B04 WY
2819 Jackson Hole United Black B04 B04 WY
2823 Jackson Hole United White B04 B04 WY
2830 JR Ranger Academy B04 B04
2835 Juneau Impact B04 B04 AK Juneau Soccer Club
2859 Kamloops Blaze B04 B04 AB Kamloops Kamloops Youth Soccer Association
2867 Kelowna United B04 B04 BC
2872 Kent City Black B04 B04 WA Kent Kent City FC PSPL Copa U13 Spr PSPL Copa U13 WA Cup U13 Bronze U13
2877 Kent City Red B04 B04 WA Kent Kent City FC
2879 Kent City White B04 B04 WA Kent Kent City FC PSPL WSPL 2 West U13 Spr PSPL SuperLeague West U13 WA Cup U13 Gold U13
2894 Kent United Green B04 B04 WA Kent Kent United Gomez 2015 SSUL B04 Div 2 Spr NPSL (04) Div 2 U13 Founders Cup B04 Div A
2917 Kitsap Alliance FC Black B04 B04 WA Silverdale Kitsap Alliance FC C
2923 Kitsap Alliance FC Red B04 B04 WA Silverdale Kitsap Alliance FC RCL B04 Div 2 Win RCL B04 Div 3 WYS Presidents Cup B04 Div 1
2931 Kitsap Alliance FC White B04 B04 WA Silverdale Kitsap Alliance FC
2937 Kona Crush B04 B04 HI
2947 KVJSA Ellensburg FC B04 B04 WA Ellensburg Kittitas Valley Junior SA PSPL-Inland Copa 1 West U13 Spr PSPL-Inland Copa Classic U13
2955 L30 Warriors -Unk B04 B04
3048 Lake Hills Tigers B04 B04 WA Bellevue Lake Hills SC NPSL Div 2 (04) U13 Founders Cup B04 Div A
3060 Lakeland Nighthawks B04 B04 ID Rathdrum Lakeland Soccer
3063 Lakewood FC United B04 B04 WA Lakewood SSUL B04 Div 2
3090 LASC B04 B04 OR NE Portland La Amistad SC
3103 LASC Eagles B04 B04 OR NE Portland La Amistad SC
3112 LASC IFC Eagles B04 B04 OR NE Portland La Amistad SC PTT B04 Premier NWCL 04, OYS State Cup B04
3139 Leavenworth Rapids B04 B04 WA Leavenworth
3152 Legends FC B04 B04 CAS Chino Legends FC
3161 Legends FC Yorba Linda B04 B04 CAS Chino Legends FC
3168 Lethbridge B B04 B04 AB Hinds 2016
3172 Lethbridge B04 B04 AB Britton 2016
3179 LFC Cyclones B04 B04 Lethbridge FC
3184 Liga Tlaxtli FC Guerreros B04 B04 WA Liga Tlaxtli Quevedo 2016 PSPL Classic 2 Red U13 Spr PSPL Classic 1 Blue U13 WA Cup U13 Silver U13
3198 Los Angeles Futbol Academy B04 B04 CAS Los Angeles Los Angeles Futbol Academy
3202 Los Angeles Futbol Academy USSDA A B04 B04 CAS Los Angeles Los Angeles Futbol Academy
3203 Los Angeles Futbol Academy USSDA B B04 B04 CAS Los Angeles Los Angeles Futbol Academy
3229 LOSC Green I B04 B04 OR Lake Oswego Crossfire Oregon PTT B04 Div 1 White Spr OYS B04 Div 1 White OYS Presidents Cup B04
3241 LSC Boys -Unk B04 B04 OR
3244 LSDSC Warriors B04 B04 WA SSUL B04 Div 2
3247 LUSA Gunners B04 B04 BC
3250 LWPFC B04 B04 WA Redmond
3251 LWPFC White Arapaimas B04 B04 WA Redmond Lake WA Premier FC
3255 LWPFC White Sharks B04 B04 WA Redmond Lake WA Premier FC PSPL WSPL 2 West U13 Spr PSPL Classic 1 Blue U13
3268 LYS Red Knights B04 B04 OR Lincoln Youth Soccer PTT B04 Div 2 White Spr OYS B04 Div 2 White
3269 LYS Tigersharks B04 B04 OR Lincoln Youth Soccer
3277 Mad River United Jacks B04 B04 OR Mad River
3320 Marpole Gunners B04 B04 BC unk in baker blast copa u11
3321 Marpole Gunners B04 B04 BC
3322 Marpole United B04 B04 BC unk in baker blast copa u11
3340 Megapanthers B04 B04 OR
3349 Mercer Island FC Maroon B04 B04 WA Mercer Island Mercer Island FC NPSL Div 3 (04) U13
3363 Mighty Bluebirds B04 B04
3398 Missoula Strikers Black B04 B04 MT Missoula Missoula Strikers
3401 Missoula Strikers Red B04 B04 MT Missoula Missoula Strikers WA Cup U13 Gold U13
3408 Monroe Cobras FC B04 B04 WA Monroe PSPL WSPL 2 West U13 Spr PSPL Classic 2 Blue U13 WA Cup U13 Silver U13
3426 Moscow United B04 B04 ID Moscow Moscow United SC Dicus 2015-6 IPL East U13 Spr IPL East U13
3435 Mountain Home SC B04 B04 ID Mountain Home Mountain Home SC
3445 Mountain United B04 B04 BC
3453 MpVSA Lykken B04 B04 WA Maple Valley MpVSA SSUL B04 Div 2
3462 MRFC Blue B04 B04 WA Sumner Mount Rainier FC Carlier 2016 PSPL Copa U13 Spr PSPL Copa U13 WA Cup U13 Bronze U13
3480 Mukilteo Rush B04 B04 WA Mukilteo Mukilteo Youth Soccer Assoc. NPSL Div 2 (04) U13 Founders Cup B04 Div A
3499 Mustang SC Red B04 B04 CAN Danville Mustang Soccer
3520 MVP Rapids Navy B04 B04 WA Maple Valley Maple Valley SA PSPL Classic 1 U13 Spr PSPL Classic 1 Red U13 WA Cup U13 Silver U13
3533 MYSC Fusion M04 B04
3535 NA Gunners B04 B04
3555 NC Alliance Navy B04 B04 WA PSPL Classic 2 Blue U13 Spr PSPL Classic 2 Red U13
3557 NC Alliance Red B04 B04 WA PSPL Classic 2 Red U13 Spr PSPL Classic 1 Blue U13 WA Cup U13 Silver U13
3560 NCU Cobras B04 B04 CAN Corning
3584 NEU Black B04 B04 OR Portland Northeast United SC PTT B04 Div 2 Green Spr OYS B04 Div 2 White OYS Founders Cup B04
3588 NEU Blue B04 B04 OR Portland Northeast United SC PTT B04 Div 1 White Spr OYS B04 Div 1 Green OYS Presidents Cup B04
3605 NEU Silver B04 B04 OR Portland Northeast United SC
3610 NEU White B04 B04 OR Portland Northeast United SC PTT B04 Premier Spr OYS B04 Premier White OYS State Cup B04
3619 New Millenium FC Furia Azul B04 B04 WA Burlington New Millenium FC PSPL Classic 1 U13 Spr PSPL Copa U13
3630 Newport FC B04 B04 WA Bellevue Newport Youth SC NPSL Div 2 (04) U13 Spr NPSL (04) Div 2 U13 Founders Cup B04 Div A
3644 NK Crew B04 B04 WA Poulsbo North Kitsap SC PSPL Classic 1 U13 Spr PSPL Classic 1 Red U13 WA Cup U13 Silver U13
3664 NMFC Furia Azul -Unk B04 B04
3675 Norcal PDP B04 B04 CAN
3686 Normandy Park FC White B04 B04 WA Normandy Park Normandy Park FC PSPL Classic 2 Red U13 Spr PSPL Classic 1 Red U13
3692 Nortac Colibri B04 B04 WA Tacoma North Tacoma SC Jose Ramos 2015-6 NPSL Div 1 (03) U14 Spr NPSL (04) Div 1 U13 WYS Presidents Cup B04 Div 1
3699 Nortac Sparta Red B04 B04 WA Tacoma FC Tacoma PSPL Copa U13 Spr PSPL Copa U13
3710 North Idaho Inferno B04 B04 ID Post Falls North Idaho Inferno FC Engelson 2016 PSPL-Inland Copa 1 East U13 Spr IPL East U13, Spr PSPL-Inland Copa Classic U13 WA Cup U13 Silver U13
3728 North Vancouver FC Surge B04 B04 BC
3733 Northern BC Royals B04 B04 BC
3746 NPSA Titans Navy B04 B04 WA Bellevue Nowland Premier SA B PSPL WSPL 1 U13 Spr PSPL SuperLeague West U13 WA Cup U13 Gold U13
3753 NPSA Titans White B04 B04 WA Bellevue Nowland Premier SA B PSPL Classic 2 Blue U13 Spr PSPL Classic 1 Blue U13 WA Cup U13 Bronze U13
3757 NSC Athletico B04 B04 WA Woodinvile Northshore SC NPSL Div 2 (04) U13 Founders Cup B04 Div A
3762 NSC Green B04 B04 WA Woodinvile Northshore SC NPSL Div 1 (04) U13 Founders Cup B04 Div A, WYS Presidents Cup B04 Div 1
3774 NSC Spartans Black B04 B04 WA Woodinvile Northshore SC NPSL Div 2 (04) U13 Founders Cup B04 Div A
3777 NSC Voltage Black B04 B04 WA Woodinvile Northshore SC NPSL Div 3 (04) U13
3783 NSYSL LV Eliminators B04 B04 NV
3810 NW United Black B04 B04 WA Burlington NW United FC A; RCL B04 Div 1 Win RCL B04 Div 1 WYS Championship B04
3816 NW United Red B04 B04 WA Burlington NW United FC Martin 2016 RCL B04 Div 4, RCL B04 7V2 Win RCL B04 Div 3 WYS Presidents Cup B04 Div 1
3820 NW United White B04 B04 WA Burlington NW United FC NPSL Div 3 (04) U13 Spr NPSL (04) Div 3 U13
3827 NWSC Impact B04 B04 OR Beaverton Northwest Soccer Club
3834 NWSC Islanders B04 B04 WA Oak Harbor North Whidbey SC Deception FC
3900 Oregon Trail SC Strikers B04 B04 OR PTT B04 Div 2 White Spr OYS B04 Div 2 White OYS Founders Cup B04
3913 Outlaws -Unk B04 B04
3944 Pacific FC Blue B04 B04 WA Battle Ground Pacific FC
3945 Pacific FC Cheetahs B04 B04 WA Battle Ground Pacific FC Ruiz 2016
3948 Pacific FC Dynamo B04 B04 WA Battle Ground Pacific FC PTT B04 Div 2 Green Spr OYS B04 Div 2 Green
3969 Pacific FC Revolution B04 B04 WA Battle Ground Pacific FC
3986 PacNW Blue B04 B04 WA Tukwila Pacific Northwest SC RCL B04 Div 3 Win RCL B04 Div 3 WYS Presidents Cup B04 Div 2
3999 PacNW Maroon B04 B04 WA Tukwila Pacific Northwest SC RCL B04 Div 2 Win RCL B04 Div 2 FWRL04, WYS Championship B04
4004 PacNW USSDA B04 B04 WA Tukwila Pacific Northwest SC
4009 PacNW White B04 B04 WA Tukwila Pacific Northwest SC
4019 Palo Alto SC 05 Blue B04 B04 CAN
4029 Paso Del Norte Cosmos B04 B04 TXS
4062 Pateadores Irvine B04 B04 CAS
4076 Pateadores MV B04 B04 CAS AV/MV; Peiffer 2014
4113 PCU Black 1 B04 B04 OR Portland Portland City United SC PTT B04 Div 1 White Spr OYS B04 Div 1 White
4118 PCU Black 2 B04 B04 OR Portland Portland City United SC PTT B04 Div 2 Green Spr OYS B04 Div 2 Green
4122 PCU Black 3 B04 B04 OR Portland Portland City United SC PTT B04 Div 2 White Spr OYS B04 Div 2 White
4127 PCU Black B04 B04 OR Portland Portland City United SC
4130 PCU Blue B04 B04 OR Portland Portland City United SC
4135 PCU Lightning B04 B04 OR Portland Portland City United SC
4140 PCU Red 1 B04 B04 OR Portland Portland City United SC PTT B04 Premier Spr OYS B04 Premier Green NWCL 04, OYS State Cup B04
4143 PCU Red 2 B04 B04 OR Portland Portland City United SC Spr OYS B04 Premier White
4157 PCU Union Red 2 B04 B04 OR Portland Portland City United SC PTT B04 Div 1 Green OYS Presidents Cup B04
4200 Placer United B04 B04 CAN
4221 Poco City FC Eurooite B04 B04 BC
4224 Port Moody AC Selects B04 B04 BC
4244 Protouch Elite B04 B04 BC
4251 PSA Force Black B04 B04 WA Marysville Pilchuck Soccer Alliance Hall 2015; Mizell 2016 NPSL Div 3 (04) U13 Spr NPSL (04) Div 3 U13
4265 PSC Red Sharks B04 B04 WA Puyallup Puyallup SC also uses PSU
4288 Pullman Pumas B04 B04 WA Pullman Pullman SC Lin 2015
4301 Pumas UNAM B04 B04 WA Seattle Pumas UNAM Spr PSPL Classic 2 Red U13 WA Cup U13 Silver U13
4304 PVSC Argentina B04 B04 ID Pocatello Portnuef Valley SC
4321 PVSC United Fury B04 B04 ID Pocatello Portnuef Valley SC
4326 PVSC United Real B04 B04 ID Pocatello Portnuef Valley SC
4367 Real Colorado Nationals B04 B04 CO
4376 Real Colorado USSDA A B04 B04 CO
4377 Real Colorado USSDA B B04 B04 CO
4393 Real Middleton Juventus B04 B04 ID Middleton
4414 Real So Cal White B04 B04 CAS
4417 Rebano -Unk B04 B04 WA Lopez 2016 SSUL B04 Div 2
4424 Rebels Elite B04 B04 CAS
4427 Rebels Gold B04 B04 CAS
4443 Redding Kaos Rampage B04 B04 CAN
4450 Redmond Raptors B04 B04 OR Redmond
4467 Richmond United B04 B04 BC Richmond
4490 River Plate SC Chivazul B04 B04 OR NE Portland River Plate SC RPFC; NPS
4500 River Plate SC River B04 B04 OR NE Portland River Plate SC RPFC; NPS
4505 River Plate SC Tiburones B04 B04 OR NE Portland River Plate SC RPFC; NPS
4535 Rogue Valley Jaguars B04 B04 OR
4542 RPSC Chivas B04 B04 OR NE Portland River Plate SC
4544 RPSC Coras B04 B04 OR NE Portland River Plate SC
4574 Rush Select Perry -Unk B04 B04 WA
4587 RVSC Timbers Black B04 B04 OR Medford Rogue Valley SC
4592 RVSC Timbers Future Stars Red B04 B04 OR Medford Rogue Valley SC
4593 RVSC Timbers Future Stars White B04 B04 OR Medford Rogue Valley SC
4599 RVSC Timbers Red B04 B04 OR Medford Rogue Valley SC
4609 RVSC Timbers White B04 B04 OR Medford Rogue Valley SC SOCL Cascade U15
4633 Saints -Unk B04 B04 OR PTT B04 Div 2 White Spr OYS B04 Div 2 White
4640 Salem Chelsea B04 B04 OR Salem 4H Soccer Club
4653 San Clemente Surf B04 B04 CAS
4684 San Diego Surf SC Academy I B04 B04 CAS San Diego San Diego SC
4690 San Diego Surf SC Academy II B04 B04 CAS San Diego San Diego SC
4698 San Diego Surf SC Academy Select B04 B04 CAS San Diego San Diego SC
4714 San Diego Surf SC USSDA Blue B04 B04 CAS San Diego San Diego SC
4715 San Diego Surf SC USSDA White B04 B04 CAS San Diego San Diego SC
4770 San Jose Earthquakes USSDA B04 B04 CAN San Jose
4795 Sandpoint Strikers B04 B04 ID Sandpoint Sandpoint Strikers FC Morgan 2015; Tate-Wolf 2016 IPL East U13 Spr IPL East U13
4836 Santa Monica United Blue B04 B04 CAS Santa Monica
4864 Santos FC Juventus B04 B04 OR Hubbard Santos FC
4866 Santos FC Tigers B04 B04 OR Hubbard Santos FC
4878 Sawtooth United Blue B04 B04 ID Ketchum Sawtooth United FC Gardner 2014
4883 Sawtooth United White B04 B04 ID Ketchum Sawtooth United FC
4927 Sea 2 Sky United B04 B04 BC
4934 Seattle Celtic Black B04 B04 WA Seattle Seattle Celtic PSPL Copa U13
4938 Seattle Celtic Gold B04 B04 WA Seattle Seattle Celtic
4945 Seattle Celtic Green B04 B04 WA Seattle Seattle Celtic PSPL WSPL 1 U13 Spr PSPL SuperLeague West U13 WA Cup U13 Gold U13
4954 Seattle Celtic Orange B04 B04 WA Seattle Seattle Celtic PSPL Copa U13 Spr PSPL Copa U13 WA Cup U13 Bronze U13
4963 Seattle Celtic White B04 B04 WA Seattle Seattle Celtic PSPL Classic 2 Blue U13 Spr PSPL Classic 2 Blue U13
4979 Seattle United Copa B04 B04 WA Seattle Seattle United Black 2015 RCL B04 Div 1 Win RCL B04 Div 1 FWRL04, NWCL 04, WYS Championship B04
4997 Seattle United Nova B04 B04 WA Seattle Seattle United
5008 Seattle United S Blue B04 B04 WA Seattle Seattle United Regional Valenzuela 2016 NPSL Div 2 (04) U13 Founders Cup B04 Div A
5017 Seattle United S White B04 B04 WA Seattle Seattle United Regional
5024 Seattle United Samba B04 B04 WA Seattle Seattle United
5034 Seattle United Shoreline Blue B04 B04 WA Shoreline Seattle United Regional NPSL Div 1 (04) U13 Spr NPSL (04) Div 1 U13 Founders Cup B04 Div A
5050 Seattle United Tango B04 B04 WA Seattle Seattle United Gillen 2015 RCL B04 Div 2 Win RCL B04 Div 1 WYS Championship B04
5055 Seattle United USSDA 1 B04 B04 WA Seattle Seattle United
5056 Seattle United USSDA 2 B04 B04 WA Seattle Seattle United
5063 Seattle United W Blue B04 B04 WA Seattle Seattle United Regional Wong 2016 NPSL Div 1 (04) U13 Spr NPSL (04) Div 1 U13 Founders Cup B04 Div A
5072 Seattle United W White B04 B04 WA Seattle Seattle United Regional Nakamura 2016 NPSL Div 3 (04) U13 Founders Cup B04 Div A
5078 Selah EV B04 B04 WA
5083 Seleccion Coridica Mexico B04 B04 MEX
5089 Sereno Chelsea White B04 B04 AZ Chelsea
5103 SESC Dragons B04 B04 OR Portland Southeast SC PTT B04 Div 1 White Spr OYS B04 Div 1 White OYS Presidents Cup B04
5106 SESC Kings Blue B04 B04 OR Portland Southeast SC
5108 SESC Kings White B04 B04 OR Portland Southeast SC
5153 Simi Valley Eclipse White B04 B04 CAS
5161 SKV Tiaxtli -Unk B04 B04 WA
5184 Slammers Orange B04 B04 WA Auburn Rainier Valley Slammers RCL B04 Div 1 Win RCL B04 Div 2 WYS Championship B04
5192 Slammers White B04 B04 WA Auburn Rainier Valley Slammers RCL B04 Div 4 Win RCL B04 Div 4 WA Cup U13 Silver U13
5200 SMC Star Academy USSDA B04 B04 CAN
5208 Snake River Strikers B04 B04
5210 Snohomish United -Unk B04 B04 WA Snohomish Snohomish Youth SC
5216 Snohomish United Black B04 B04 WA Snohomish Snohomish Youth SC Braun 2016 RCL B04 Div 3 Win RCL B04 Div 3 WYS Presidents Cup B04 Div 2
5225 Snohomish United Red B04 B04 WA Snohomish Snohomish Youth SC
5229 Snohomish United USSDA B04 B04 WA Snohomish Snohomish Youth SC
5231 Snohomish United White B04 B04 WA Snohomish Snohomish Youth SC C team
5276 South Kitsap United B04 B04 WA Port Orchard South Kitsap SC PSPL Copa U13
5298 South Tacoma United Holanda B04 B04 WA Tacoma Tacoma United FC
5303 South Tacoma United Milan B04 B04 WA Tacoma Tacoma United FC
5311 South Tacoma United Xolos B04 B04 WA Tacoma Tacoma United FC
5325 Southlake Select -Unk B04 B04 WA Newcastle Southlake Select SC SCORE & Tusk merge in 2015
5337 Southlake Select Red Thunder B04 B04 WA Newcastle Southlake Select SC SSUL B04 Div 2 Founders Cup B04 Div A
5341 Southlake Select White B04 B04 WA Newcastle Southlake Select SC
5347 Southside SC Azul B04 B04 OR Tigard Southside SC PTT B04 Div 1 Green Spr OYS B04 Premier White OYS State Cup B04
5353 Southside SC Blanco B04 B04 OR Tigard Southside SC PTT B04 Div 2 White Spr OYS B04 Div 2 White
5386 Spokane Pumas B B04 B04 WA Spokane Spokane Pumas FC Sande 2016 PSPL-Inland Copa 1 East U13 Spr PSPL-Inland Copa Classic U13
5391 Spokane Pumas B04 B04 WA Spokane Spokane Pumas FC Vasquez 2016 PSPL WSPL 2 East U13 Spr PSPL SuperLeague East U13 WA Cup U13 Gold U13
5403 Spokane Pumas Platinum B04 B04 WA Spokane Spokane Pumas FC
5405 Spokane Scotties Kenlein B04 B04 WA Spokane Spokane Scotties
5414 Spokane Scotties Wilmot B04 B04 WA Spokane Spokane Scotties PSPL-Inland Copa 1 East U13 Spr PSPL-Inland Copa 1 U13
5420 Spokane Sounders A B04 B04 WA Spokane SSC Shadow Johnson 2016 RCL B04 Div 1 Win RCL B04 Div 1 NWCL 04, WYS Championship B04
5428 Spokane Sounders B B04 B04 WA Spokane SSC Shadow Retan 2016 RCL B04 Div 4 Win RCL B04 Div 4 WYS Presidents Cup B04 Div 2
5462 SSC Shadow -Unk B04 B04 WA Spokane Spokane SC Shadow kitg
5471 SSC Shadow Alonso B04 B04 WA Spokane Spokane SC Shadow
5479 SSC Shadow Dempsey B04 B04 WA Spokane Spokane SC Shadow
5485 SSC Shadow Elite B04 B04 WA Spokane Valley Spokane SC Shadow Blackmer 2015
5490 SSC Shadow Elite Sonko B04 B04 WA Spokane Valley Spokane SC Shadow IPL East U13
5492 SSC Shadow Leonard B04 B04 WA Spokane Spokane SC Shadow
5493 SSC Shadow Martins B04 B04 WA Spokane Spokane SC Shadow
5495 SSC Shadow Neagle B04 B04 WA Spokane Spokane SC Shadow
5497 SSC Shadow Pellicio B04 B04 WA Spokane Spokane SC Shadow
5499 SSC Shadow Pellicio Blue B04 B04 WA Spokane Spokane SC Shadow
5500 SSC Shadow Pellicio Red B04 B04 WA Spokane Spokane SC Shadow
5505 SSC Shadow Sonko B04 B04 WA Spokane Spokane SC Shadow
5510 SSC Shadow United B04 B04 WA Spokane Spokane SC Shadow
5534 Sting SC -Unk1 B04 B04 ID Coeur D'Alene CDA Sting SC Mongan
5535 Sting SC -Unk2 B04 B04 ID Coeur D'Alene CDA Sting SC Wyatt
5555 Sting SC Timbers Red B04 B04 ID Coeur D'Alene CDA Sting SC IPL East U13 Spr PSPL SuperLeague East U13 ID State Cup U13
5560 Sting SC Timbers White B04 B04 ID Coeur D'Alene CDA Sting SC IPL East U13
5566 Sting SC White B04 B04 ID Coeur D'Alene CDA Sting SC
5567 Sting SC Yellow B04 B04 ID Coeur D'Alene CDA Sting SC
5587 Storm King B04 B04 WA Port Angeles Storm King SC NPSL Div 2 (04) U13
5592 Storm King Strikers B04 B04 WA Port Angeles Storm King SC
5606 Strikers FC Irvine B04 B04 CAS
5633 Strikers FC South Coast B04 B04 CAS
5651 STU Evolution Black B04 B04 WA Tacoma South Tacoma United SSUL B04 Div 2
5659 STU Evolution Lopez B04 B04 WA Tacoma South Tacoma Evolution
5662 STU Evolution Torres B04 B04 WA Tacoma South Tacoma United
5665 STU Evolution White B04 B04 WA Tacoma Evolution FC SSUL B04 Div 2 Spr NPSL (04) Div 1 U13 Founders Cup B04 Div A
5669 STU Evolution Yellow B04 B04 WA Tacoma Evolution FC SSUL B04 Div 2 Founders Cup B04 Div A
5681 Sun Valley Blue B04 B04 ID Spr Idaho D3 U13B Div 2
5699 Surrey FC Pegasus B04 B04 BC
5707 Surrey United B04 B04 BC Surrey United SC
5713 Surrey United Spartans B04 B04 BC Surrey United SC
5723 Table Rock SC Hurricanes B04 B04 OR Table Rock SC
5735 Tacoma Evolution Lopez B04 B04 WA Tacoma
5747 Tacoma United Chivas B04 B04 WA Tacoma Tacoma United FC
5755 Tacoma United Lions B04 B04 WA Tacoma Tacoma United FC
5773 TBD -Unk B04 B04 OR unk in oswego cu silver
5786 TC United Navy B04 B04 WA Lacey Thurston County United Hamilton 2016 PSPL WSPL 2 West U13 Spr PSPL SuperLeague West U13 WA Cup U13 Gold U13
5792 TC United White B04 B04 WA Lacey Thurston County United Wilson 2015; Ed 2016 PSPL Copa U13 Spr PSPL Classic 2 Blue U13 WA Cup U13 Bronze U13
5813 Teton FC B04 B04 ID
5827 TFA Barcelona CAS B04 B04 CAS Total Futbol Academy
5831 TFA Barcelona CAS USSDA B04 B04 CAS Total Futbol Academy
5837 TFA Barcelona OR B04 B04 OR Barcelona Total Futbol Academy
5861 TFA Willamette Gold B04 B04 OR Total Futbol Academy PTT B04 Div 2 Green Spr OYS B04 Div 1 White OYS Presidents Cup B04
5873 The Academy FC Red B04 B04 OR mt hood silver
5874 The Flash -Unk B04 B04 WA
5885 Thelo Green Thunder B04 B04 OR Milwaukie Thelo United Futbol
5886 Thelo Hypervenom B04 B04 OR Milwaukie Thelo United Futbol
5893 Thelo Warriors B04 B04 OR Milwaukie Thelo United Futbol PTT B04 Div 2 Green Spr OYS B04 Div 2 Green
5898 Thompson Okanagan FC B04 B04 BC
5924 THUSC Chromium Black B04 B04 OR Beaverton Tualatin Hills United SC PTT B04 Div 1 Green Spr OYS B04 Premier White OYS Presidents Cup B04, OYS State Cup B04
5925 THUSC Chromium Green B04 B04 OR Beaverton Tualatin Hills United SC PTT B04 Div 2 Green Spr OYS B04 Div 2 Green OYS Founders Cup B04
5932 THUSC Iron B04 B04 OR Beaverton Tualatin Hills United SC
5939 THUSC Platinum B04 B04 OR Beaverton Tualatin Hills United SC
5952 THUSC Tungsten B04 B04 OR Beaverton Tualatin Hills United SC
5957 THUSC Zirconium B04 B04 OR Beaverton Tualatin Hills United SC PTT B04 Div 2 White
5961 Tijuana Xoloitzcuintles B04 B04 MEX
5967 Timber Barons B04 B04 WA Longview Cowlitz Youth Soccer Association Timber Barons Smith 2014; Cruz 2016 PTT B04 Div 1 White Spr OYS B04 Div 1 White
5975 Titans -Unk B04 B04 WA
6004 TSC Rovers B04 B04 WA
6005 TSC Titan 1 B04 B04 WA
6008 TSS Academy B04 B04 OR
6015 TSS Copa B04 B04
6016 TSS Copa B04 B04
6038 TUSK Lil Thunder B04 B04 WA Tukwila Tukwila Skyway SC
6058 Twin Falls Rapids B04 B04 ID Twin Falls Twin Falls SA Spr Idaho D3 U13B Div 2 ID State Cup U13
6073 Tynecastle FC B04 B04 WA Everett Tynecastle FC
6080 UBC Okanagan Junior Heat B04 B04 BC
6122 United FC Gold B04 B04 CAS
6138 Upper Rogue United B04 B04 OR
6154 UPSC United B04 B04 WA University Place University Place Soccer Club SSUL B04 Div 2
6184 Utah Surf B04 B04 UT
6189 UUSC Cohesion B04 B04 OR Roseburg Umpqua United SC
6219 Vancouver FC B04 B04 BC Vancouver
6247 VanU FC Aces B04 B04 BC
6268 VUSA Red Elite B04 B04 WA Vancouver Vancouver United Soccer Alliance
6277 VYSA B04 B04 ID Lewiston Valley Youth Soccer Association Kessler 2015
6288 WA Rush Azul B04 B04 WA Everett Washington Rush SC
6295 WA Rush B04 B04 WA Everett Washington Rush SC RCL B04 Div 3 Win RCL B04 Div 4 WYS Presidents Cup B04 Div 2
6304 WA Rush Nero B04 B04 WA Everett Washington Rush SC RCL B04 Div 4 Win RCL B04 Div 4 WYS Presidents Cup B04 Div 2
6310 WA Rush USSDA B04 B04 WA Everett Washington Rush SC
6321 WAFC Coyotitos B04 B04 OR Woodburn Woodburn Athletic FC PTT B04 Div 1 Green
6362 Washington East SC B04 B04 WA Spokane Washington East SC Davis 2014; Sandobal 2016 PSPL WSPL 2 East U13 Spr PSPL SuperLeague East U13
6367 Washington East SC ONeal B04 B04 WA Spokane Washington East SC
6378 Washington Timbers Burgundy B04 B04 WA Vancouver Washington Timbers
6389 Washington Timbers Forest B04 B04 WA Vancouver Washington Timbers
6401 Washington Timbers Green B04 B04 WA Vancouver Washington Timbers
6405 Washington Timbers Lime B04 B04 WA Vancouver Washington Timbers
6415 Washington Timbers Red 2 B04 B04 WA Vancouver Washington Timbers PTT B04 Div 1 Green Spr OYS B04 Div 1 Green OYS Presidents Cup B04
6424 Washington Timbers Red B04 B04 WA Vancouver Washington Timbers
6428 Washington Timbers USSDA B04 B04 WA Vancouver Washington Timbers
6429 Washington Timbers USSDA Reserves B04 B04 WA Vancouver Washington Timbers
6434 Washington Timbers White 1 B04 B04 WA Vancouver Washington Timbers PTT B04 Div 2 Green Spr OYS B04 Div 1 Green OYS Presidents Cup B04
6438 Washington Timbers White 2 B04 B04 WA Vancouver Washington Timbers PTT B04 Div 2 White Spr OYS B04 Div 2 Green OYS Presidents Cup B04
6444 Weiser B04 B04 ID Weiser SA Spr Idaho D3 U13B Div 2
6446 Wen FC B04 B04 WA
6453 Wenatchee FC Black B04 B04 WA Wenatchee Wenatchee FC Zumach 2015-6 PSPL WSPL 2 East U13 Spr PSPL-Inland Copa Classic U13 WA Cup U13 Silver U13
6462 Wenatchee Fire Black B04 B04 WA Wenatchee Wenatchee Fire FC Zumach 2015
6486 Wenatchee Valley United La Raza B04 B04 WA Quincy Wenatchee FC PSPL WSPL 2 East U13 Spr PSPL SuperLeague East U13
6491 Wenatchee Valley United Quincy B04 B04 WA Quincy Wenatchee FC PSPL WSPL 2 East U13 Spr PSPL SuperLeague East U13
6494 Wenatchee Valley United Rosa B04 B04 WA Quincy Wenatchee FC PSPL-Inland Copa 1 West U13 Spr PSPL-Inland Copa 1 U13
6502 West Coast FC B04 B04 CAS Mission Viejo
6517 West Coast Select Wolves B04 B04 BC
6526 West Vancouver Blue B04 B04 BC West Vancouver
6543 Westside Timbers Copa B04 B04 OR Beaverton Westside Timbers PTT B04 Premier Spr OYS B04 Premier Green FWRL04, OYS State Cup B04
6550 Westside Timbers Copa Red B04 B04 OR Beaverton Westside Timbers
6556 Westside Timbers Copa TS B04 B04 OR Beaverton Westside Timbers PTT B04 Div 2 Green Spr OYS B04 Div 2 Green OYS Founders Cup B04
6561 Westside Timbers Copa White B04 B04 OR Beaverton Westside Timbers
6566 Westside Timbers Mundial B04 B04 OR Beaverton Westside Timbers
6573 Westside Timbers Samba B04 B04 OR Beaverton Westside Timbers PTT B04 Div 1 White Spr OYS B04 Div 1 White OYS Founders Cup B04
6578 Westside Timbers USSDA B04 B04 OR Beaverton Westside Timbers
6597 Whatcom Rangers Blue B04 B04 WA Bellingham Whatcom FC Rangers RCL B04 Div 4 Win RCL B04 Div 4 WYS Presidents Cup B04 Div 2
6606 Whatcom Rangers Gold B04 B04 WA Bellingham Whatcom FC Rangers Miller 2015 RCL B04 Div 2, RCL B04 7V2 Win RCL B04 Div 1 WYS Championship B04
6612 Whatcom Rangers USSDA B04 B04 WA Bellingham Whatcom FC Rangers
6618 Whatcom Rangers White B04 B04 WA Bellingham Whatcom FC Rangers Cooley 2016 NPSL Div 3 (04) U13 Spr NPSL (04) Div 3 U13 Founders Cup B04 Div A
6632 Whitecaps FC Vancouver Prospects B04 B04 BC
6646 Wood B04 B04 WA
6657 WPFC Black B04 B04 WA Tacoma Washington Premier FC Howes 2014-5; Murray 2016 RCL B04 Div 1 Win RCL B04 Div 1 NWCL 04, WYS Championship B04
6669 WPFC Navy B04 B04 WA Tacoma Washington Premier FC
6673 WPFC USSDA B04 B04 WA Tacoma Washington Premier FC
6678 WPFC White B04 B04 WA Tacoma Washington Premier FC RCL B04 Div 4 Win RCL B04 Div 4 WYS Presidents Cup B04 Div 2
6694 WS Red Bulls B04 B04 WA West Seattle West Seattle SC Beardemphl 2016 NPSL Div 2 (04) U13 Founders Cup B04 Div A
6713 WSA Rapids Navy B04 B04 WA Bellingham Whatcom Soccer Academy
6737 WUSC Navy B04 B04 OR Willamette Willamette United Soccer Club PTT B04 Div 2 White Spr OYS B04 Div 2 White OYS Founders Cup B04
6742 WUSC Rovers Navy B04 B04 OR Willamette Willamette United Soccer Club
6743 WUSC Rovers Red B04 B04 OR Willamette Willamette United Soccer Club
6744 WUSC Rovers White B04 B04 OR Willamette Willamette United Soccer Club
6746 WUSC White B04 B04 OR Willamette Willamette United Soccer Club PTT B04 Div 2 Green Spr OYS B04 Div 1 White OYS Presidents Cup B04
6749 WVSC Magic B04 B04 BC West Vancouver
6752 WVSC Rangers B04 B04 BC West Vancouver West Vancouver SC