Ontario Team Trials 2017 - 2017-06-04 (Day 2)
64 08:00 Hommes K-1 200m Final 8              94 11:08 Hommes C1 1000m Semi 4
65 08:05 Hommes K-1 200m Final 7              95 11:18 Femmes - Women K-1 500m Semi 1
66 08:10 Hommes K-1 200m Final 6              96 11:23 Femmes - Women K-1 500m Semi 2
67 08:15 Hommes K-1 200m Final 5              97 11:28 Femmes - Women K-1 500m Semi 3
68 08:20 Hommes K-1 200m D Final              98 11:33 Femmes - Women K-1 500m Semi 4
69 08:25 Hommes K-1 200m C Final              99 11:38 Femmes OPEN C-1 500M Semi 1
70 08:30 Hommes K-1 200m B Final              100 12:45 Hommes - Men K-1 500m Semi 1
71 08:35 Hommes K-1 200m A Final              101 12:50 Hommes - Men K-1 500m Semi 2
72 08:45 Hommes C1 1000m Heat 1              102 12:55 Hommes - Men K-1 500m Semi 3
73 08:53 Hommes C1 1000m Heat 2              103 13:00 Hommes - Men K-1 500m Semi 4
74 09:00 Hommes C1 1000m Heat 3              104 13:28 Hommes C1 1000m D Final
75 09:08 Hommes C1 1000m Heat 4              105 13:35 Hommes C1 1000m C Final
76 09:25 Femmes - Women K-1 500m Heat 1              106 13:43 Hommes C1 1000m B Final
77 09:30 Femmes - Women K-1 500m Heat 2              107 13:50 Hommes C1 1000m A Final
78 09:35 Femmes - Women K-1 500m Heat 3              108 14:00 Femmes - Women K-1 500m Final 5
79 09:40 Femmes - Women K-1 500m Heat 4              109 14:05 Femmes - Women K-1 500m D Final
80 09:45 Femmes - Women K-1 500m Heat 5              110 14:10 Femmes - Women K-1 500m C Final
81 09:50 Femmes OPEN C-1 500M Heat 1              111 14:15 Femmes - Women K-1 500m B Final
82 09:55 Femmes OPEN C-1 500M Heat 2              112 14:20 Femmes - Women K-1 500m A Final
83 10:00 Hommes - Men K-1 500m Heat 1              113 14:25 Femmes OPEN C-1 500M B Final
84 10:05 Hommes - Men K-1 500m Heat 2              114 14:30 Femmes OPEN C-1 500M A Final
85 10:10 Hommes - Men K-1 500m Heat 3              115 14:50 Hommes - Men K-1 500m Final 8
86 10:15 Hommes - Men K-1 500m Heat 4              116 14:55 Hommes - Men K-1 500m Final 7
87 10:20 Hommes - Men K-1 500m Heat 5              117 15:00 Hommes - Men K-1 500m Final 6
88 10:25 Hommes - Men K-1 500m Heat 6              118 15:05 Hommes - Men K-1 500m Final 5
89 10:30 Hommes - Men K-1 500m Heat 7              119 15:10 Hommes - Men K-1 500m D Final
90 10:35 Hommes - Men K-1 500m Heat 8              120 15:15 Hommes - Men K-1 500m C Final
91 10:45 Hommes C1 1000m Semi 1              121 15:20 Hommes - Men K-1 500m B Final
92 10:53 Hommes C1 1000m Semi 2              122 15:25 Hommes - Men K-1 500m A Final
93 11:00 Hommes C1 1000m Semi 3             
 
 
Ontario Team Trials 2017 - 2017-06-04 (Jour 2)

Hommes K-1 200m

8:00 AM - Race #64 - Final 8
Ln/co Club Crew / équipage
1    
2    
3    
4   North Bay Daniel MCCOLM
5   Richmond Hill Raphael MORETTI
6    
7    
8    
9    


8:05 AM - Race #65 - Final 7
Ln/co Club Crew / équipage
1   Sudbury Carter PRINCE
2   Mississauga Martin BENADA
3   Mississauga Anil POISSON
4   Richmond Hill Isaac NAY
5   Burloak Jason BURKHOLDER
6   South Niagara Aiden DAVIS
7   Mississauga Jackson SKEOCH
8   Ottawa Rohan GULYANI
9   Burloak Daniel HOWARD


8:10 AM - Race #66 - Final 6
Ln/co Club Crew / équipage
1   South Niagara Evan LANDRY
2   Rideau Andrew LOKHONIA
3   Mississauga Gabor Matyas CSEKE
4   Carleton Place Raine GIFF
5   Mississauga Hayden KRALIK
6   Pickering Rouge Liam FORGIE
7   Richmond Hill Connor PETROFF
8   Rideau Jacob PRICE
9   Mississauga Sebastian CHRZANOWSKI

 
Ontario Team Trials 2017 - 2017-06-04 (Day 2)



8:15 AM - Race #67 - Final 5
Ln/co Club Crew / équipage
1   Burloak Alan MICHAUD
2   Balmy Beach Peter GOGOLEV
3   Richmond Hill John REID
4   Rideau Alessandro BUSA
5   Rideau James FRETSCHNER
6   Pickering Rouge Dusan ZDRAVKOVIC
7   North Bay Max KERRIGAN
8   Balmy Beach Elliot SUBTIL-SMITH
9   Rideau Jarod BRUSHETT


8:20 AM - Race #68 - D Final
Ln/co Club Crew / équipage
1   Richmond Hill Alexander IVANOV
2   Rideau Owen RAINBOTH
3   Richmond Hill Eric WESTON
4   Richmond Hill Brendan ROGERS
5   Rideau Patrick FAHEY
6   Burloak Iain HEADRICK
7   South Niagara David COYNE
8   Richmond Hill Ryan REID
9   Carleton Place Aidan DUMONT


8:25 AM - Race #69 - C Final
Ln/co Club Crew / équipage
1   South Niagara Sam ABBOTT-TATE
2   Richmond Hill David STEWART
3   Burloak Christian SPRANG
4   Pickering Rouge James MANN
5   Burloak Adam BAIRD
6   Rideau Jacob SMITH
7   Richmond Hill Kadan JOHNSON
8   Balmy Beach Cameron LOW
9   Burloak Alexis SAVARD-DROUIN

 
Ontario Team Trials 2017 - 2017-06-04 (Jour 2)


8:30 AM - Race #70 - B Final
Ln/co Club Crew / équipage
1   Rideau Lochlen FARQUHARSON
2   Burloak Mitchell BARRAN
3   Rideau Benoit LACROIX
4   Carleton Place Justin DOBSON
5   Richmond Hill Oskar MORAWSKI
6   Rideau Bryan DAVEY
7   Carleton Place Chris TABRI
8   Rideau Alexander HOFEREK
9   Carleton Place Thomas PAQUETTE


8:35 AM - Race #71 - A Final
Ln/co Club Crew / équipage
1   Richmond Hill Nikolas TSAOUSIDIS
2   Carleton Place Wade MACMILLAN
3   Rideau Joseph SPRATT
4   Rideau Scott BRADDON
5   Balmy Beach Nick ROBSON
6   Burloak Allin DEMOPOLIS
7   Burloak Aidan MESSENGER
8   Balmy Beach Palmer LUMB
9   Balmy Beach Eric ELLERY

Hommes C1 1000m

8:45 AM - Race #72 - Heat 1
Ln/co Club Crew / équipage
1   Burloak Benjamin SPRANG
2   Carleton Place Elijah EVEREST
3   Burloak Max PERRY
4   Rideau Conor O'NEILL
5   Mississauga Jeremy STOTT
6   Mississauga Jack TUTTY
7   Mississauga Michael DUCH
8   Mississauga Lucas STRINGER
9   Burloak Ethan MCLAUGHLIN

 
Ontario Team Trials 2017 - 2017-06-04 (Day 2)



8:53 AM - Race #73 - Heat 2
Ln/co Club Crew / équipage
1   Rideau Matthew MCGARRITY
2   Carleton Place Ensby BRULE
3   Richmond Hill Marc CINQ-MARS
4   Balmy Beach Kieran MOORFIELD-YEE
5   Rideau Isaac FINKELSTEIN
6   Richmond Hill Jean Luc CINQ-MARS
7   Burloak Aidan TYRRELL
8   Mississauga Dylan SCHROTTER
9   Rideau Olan BRADFORD


9:00 AM - Race #74 - Heat 3
Ln/co Club Crew / équipage
1   Ottawa Noah HAWRYLUCK
2   Mississauga Hunter RUTTAN
3   Rideau David CARRANCO
4   Mississauga Samuel DJURFELDT
5   Mississauga Evan BEZEMER
6   Rideau Zacharie RICHARD
7   Rideau Alec SIBTHORPE
8   Mississauga Ben BOLLINGER
9   Burloak Peter BREMERMAN


9:08 AM - Race #75 - Heat 4
Ln/co Club Crew / équipage
1   Pickering Rouge William MANN
2   Rideau Matthew O'NEILL
3   Balmy Beach Pat OWENS
4   Ottawa Philipe TURCANU
5   Burloak Sam PENNYFATHER
6   Rideau Adam RICHARD
7   Rideau Cian BRUSHETT
8   Richmond Hill Tristan DE COTIIS
9    

 
Ontario Team Trials 2017 - 2017-06-04 (Jour 2)

Femmes - Women K-1 500m

9:25 AM - Race #76 - Heat 1
Ln/co Club Crew / équipage
1   Burloak Olivia BROWNING
2   Rideau Emma RAINBOTH
3   Rideau Maren BRADLEY
4   Rideau Katie HOFEREK
5   Balmy Beach Hayley PLANTE
6   Balmy Beach Samantha STEIN
7   Richmond Hill Katy STEWART
8   Richmond Hill Angelina DAVIDSON
9   Rideau Chloe MARTIN


9:30 AM - Race #77 - Heat 2
Ln/co Club Crew / équipage
1   Burloak Julia BOOTH
2    
3   Burloak Erin DEMOPOLIS
4   Rideau Diana CARRANCO
5   Carleton Place Monica BLACK
6   Balmy Beach Samantha SULA
7   Richmond Hill Brooklyn WODEHOUSE
8   Carleton Place Ellie LANOUETTE
9    


9:35 AM - Race #78 - Heat 3
Ln/co Club Crew / équipage
1   Burloak Catherine DALTON
2   Burloak Kirpa DHILLON
3   Burloak Jenna NEATE
4   Rideau Jennifer CROSS
5   Ottawa GENEVIEVE L'ABBE
6   Burloak Madison VERNOOY
7   Burloak Brooke WESTWATER
8   Rideau Melissa BLACK
9    

 
Ontario Team Trials 2017 - 2017-06-04 (Day 2)



9:40 AM - Race #79 - Heat 4
Ln/co Club Crew / équipage
1   Rideau Jusrina BAWA
2   Richmond Hill Grace TSAOUSIDIS
3    
4   Rideau Kate BRADDON
5   Burloak Lucy PENNYFATHER
6   Balmy Beach Olivia PETROFF
7   Richmond Hill Sarah NAGY
8   Carleton Place Gabrielle LEVERETTE
9    


9:45 AM - Race #80 - Heat 5
Ln/co Club Crew / équipage
1   Burloak Aine WILLIS
2   Burloak Camille LOOPER
3   Burloak Anya CHUPRYS
4   Rideau August SIBTHORPE
5   Rideau Lexy VINCENT
6   Richmond Hill Emma ZOLDY
7   Rideau Olivia PUCCI
8   Rideau Hayley CONRAD
9    

Femmes OPEN C-1 500M

9:50 AM - Race #81 - Heat 1
Ln/co Club Crew / équipage
1   Rideau Melissa GIBBON
2   Burloak Lily ARMSTRONG
3   Carleton Place Breanna LUNN
4   Burloak Emily LITTLE
5   Burloak Jillian PERRONE
6   Mississauga Emily HOWARD
7   Burloak Kate PENNYFATHER
8   Pickering Rouge MacKenzie SPARKS
9   Rideau Gisela GROSSMAN

 
Ontario Team Trials 2017 - 2017-06-04 (Jour 2)


9:55 AM - Race #82 - Heat 2
Ln/co Club Crew / équipage
1   Pickering Rouge Brooke BARICH
2   Ottawa Nikole GORELOVA
3   Mississauga Natalie STRINGER
4   Rideau Courtney SPRATT
5   Carleton Place Lindsay IRWIN
6   Rideau Michaela ERMANOVICS
7   Mississauga Linda HUTCHINSON
8   Burloak Gabrielle BOWMAN
9   Carleton Place Evie MCDONALD

Hommes - Men K-1 500m

10:00 AM - Race #83 - Heat 1
Ln/co Club Crew / équipage
1   Mississauga Martin BENADA
2   Balmy Beach Elliot SUBTIL-SMITH
3   Pickering Rouge Dusan ZDRAVKOVIC
4   Rideau Jacob SMITH
5   Balmy Beach Eric ELLERY
6   Rideau Alexander HOFEREK
7   Pickering Rouge James MANN
8   South Niagara Evan LANDRY
9    


10:05 AM - Race #84 - Heat 2
Ln/co Club Crew / équipage
1   Burloak Jason BURKHOLDER
2   Balmy Beach Peter GOGOLEV
3   Carleton Place Aidan DUMONT
4   Carleton Place Justin DOBSON
5   Balmy Beach Nick ROBSON
6   Richmond Hill Alexander IVANOV
7   Burloak Mitchell BARRAN
8   Pickering Rouge Liam FORGIE
9   Richmond Hill Raphael MORETTI

 
Ontario Team Trials 2017 - 2017-06-04 (Day 2)



10:10 AM - Race #85 - Heat 3
Ln/co Club Crew / équipage
1   Rideau Jacob PRICE
2   Richmond Hill Isaac NAY
3   Burloak Allin DEMOPOLIS
4   Burloak Aidan MESSENGER
5   Balmy Beach Palmer LUMB
6   Carleton Place Thomas PAQUETTE
7   Rideau Joseph SPRATT
8   North Bay Max KERRIGAN
9   Ottawa Rohan GULYANI


10:15 AM - Race #86 - Heat 4
Ln/co Club Crew / équipage
1   Mississauga Gabor Matyas CSEKE
2   Richmond Hill Ryan REID
3   Balmy Beach Cameron LOW
4   Richmond Hill Brendan ROGERS
5   Carleton Place Chris TABRI
6   South Niagara Sam ABBOTT-TATE
7   Burloak Iain HEADRICK
8   Carleton Place Raine GIFF
9   Rideau Scott BRADDON


10:20 AM - Race #87 - Heat 5
Ln/co Club Crew / équipage
1   North Bay Daniel MCCOLM
2   Richmond Hill John REID
3   Rideau Jarod BRUSHETT
4   Richmond Hill Oskar MORAWSKI
5   Rideau Bryan DAVEY
6   Richmond Hill Kadan JOHNSON
7   South Niagara David COYNE
8   Burloak Adam BAIRD
9   Mississauga Sebastian CHRZANOWSKI

 
Ontario Team Trials 2017 - 2017-06-04 (Jour 2)


10:25 AM - Race #88 - Heat 6
Ln/co Club Crew / équipage
1   Burloak Daniel HOWARD
2    
3   Richmond Hill Eric WESTON
4   Burloak Christian SPRANG
5   Balmy Beach Mathieu SCHMIED
6   Rideau Patrick FAHEY
7   Richmond Hill Connor PETROFF
8   South Niagara Aiden DAVIS
9    


10:30 AM - Race #89 - Heat 7
Ln/co Club Crew / équipage
1    
2   Burloak Alan MICHAUD
3   Burloak Alexis SAVARD-DROUIN
4   Carleton Place Wade MACMILLAN
5   Rideau Lochlen FARQUHARSON
6    
7   Rideau James FRETSCHNER
8   Sudbury Carter PRINCE
9    


10:35 AM - Race #90 - Heat 8
Ln/co Club Crew / équipage
1   Mississauga Anil POISSON
2   Rideau Alessandro BUSA
3   Rideau Benoit LACROIX
4   Richmond Hill Nikolas TSAOUSIDIS
5   Richmond Hill David STEWART
6   Rideau Owen RAINBOTH
7   Mississauga Hayden KRALIK
8   Rideau Andrew LOKHONIA
9    

 
Ontario Team Trials 2017 - 2017-06-04 (Day 2)


Hommes C1 1000m

10:45 AM - Race #91 - Semi 1
Ln/co Club Crew / équipage
1   Richmond Hill Marc CINQ-MARS
2   Mississauga Hunter RUTTAN
3   Rideau Adam RICHARD
4   Balmy Beach Kieran MOORFIELD-YEE
5   Mississauga Jeremy STOTT
6   Mississauga Samuel DJURFELDT
7   Rideau Matthew O'NEILL
8   Mississauga Michael DUCH
9   Burloak Benjamin SPRANG


10:53 AM - Race #92 - Semi 2
Ln/co Club Crew / équipage
1   Mississauga Dylan SCHROTTER
2   Rideau Conor O'NEILL
3   Rideau Alec SIBTHORPE
4   Ottawa Philipe TURCANU
5   Rideau Isaac FINKELSTEIN
6   Mississauga Jack TUTTY
7   Rideau Zacharie RICHARD
8   Burloak Aidan TYRRELL
9   Pickering Rouge William MANN


11:00 AM - Race #93 - Semi 3
Ln/co Club Crew / équipage
1   Mississauga Lucas STRINGER
2   Rideau Cian BRUSHETT
3   Richmond Hill Jean Luc CINQ-MARS
4   Mississauga Evan BEZEMER
5   Burloak Sam PENNYFATHER
6   Burloak Max PERRY
7   Carleton Place Ensby BRULE
8   Rideau David CARRANCO
9   Rideau Matthew MCGARRITY

 
Ontario Team Trials 2017 - 2017-06-04 (Jour 2)


11:08 AM - Race #94 - Semi 4
Ln/co Club Crew / équipage
1    
2    
3    
4    
5    
6    
7    
8    
9    

Femmes - Women K-1 500m

11:18 AM - Race #95 - Semi 1
Ln/co Club Crew / équipage
1   Burloak Brooke WESTWATER
2   Burloak Olivia BROWNING
3   Richmond Hill Grace TSAOUSIDIS
4   Rideau August SIBTHORPE
5   Carleton Place Monica BLACK
6   Rideau Katie HOFEREK
7   Burloak Jenna NEATE
8   Richmond Hill Sarah NAGY
9   Richmond Hill Angelina DAVIDSON


11:23 AM - Race #96 - Semi 2
Ln/co Club Crew / équipage
1   Carleton Place Gabrielle LEVERETTE
2   Carleton Place Ellie LANOUETTE
3   Burloak Anya CHUPRYS
4   Rideau Jennifer CROSS
5   Balmy Beach Hayley PLANTE
6   Rideau Kate BRADDON
7   Richmond Hill Brooklyn WODEHOUSE
8   Richmond Hill Emma ZOLDY
9   Burloak Kirpa DHILLON

 
Ontario Team Trials 2017 - 2017-06-04 (Day 2)



11:28 AM - Race #97 - Semi 3
Ln/co Club Crew / équipage
1   Richmond Hill Katy STEWART
2   Burloak Erin DEMOPOLIS
3   Balmy Beach Olivia PETROFF
4   Rideau Lexy VINCENT
5   Ottawa GENEVIEVE L'ABBE
6   Rideau Diana CARRANCO
7   Balmy Beach Samantha STEIN
8   Rideau Jusrina BAWA
9   Burloak Aine WILLIS


11:33 AM - Race #98 - Semi 4
Ln/co Club Crew / équipage
1   Burloak Julia BOOTH
2   Rideau Hayley CONRAD
3   Rideau Maren BRADLEY
4   Burloak Madison VERNOOY
5   Burloak Lucy PENNYFATHER
6   Balmy Beach Samantha SULA
7   Rideau Olivia PUCCI
8   Rideau Melissa BLACK
9   Rideau Emma RAINBOTH

Femmes OPEN C-1 500M

11:38 AM - Race #99 - Semi 1
Ln/co Club Crew / équipage
1   Pickering Rouge Brooke BARICH
2   Carleton Place Breanna LUNN
3   Ottawa Nikole GORELOVA
4   Mississauga Natalie STRINGER
5   Mississauga Emily HOWARD
6   Burloak Lily ARMSTRONG
7   Mississauga Linda HUTCHINSON
8   Rideau Melissa GIBBON
9   Carleton Place Evie MCDONALD

 
Ontario Team Trials 2017 - 2017-06-04 (Jour 2)

Hommes - Men K-1 500m

12:45 PM - Race #100 - Semi 1
Ln/co Club Crew / équipage
1   Rideau Owen RAINBOTH
2   Burloak Alexis SAVARD-DROUIN
3   Balmy Beach Mathieu SCHMIED
4   Richmond Hill Oskar MORAWSKI
5   Balmy Beach Nick ROBSON
6   Burloak Allin DEMOPOLIS
7   Balmy Beach Cameron LOW
8   Pickering Rouge James MANN
9   Carleton Place Thomas PAQUETTE


12:50 PM - Race #101 - Semi 2
Ln/co Club Crew / équipage
1   Pickering Rouge Dusan ZDRAVKOVIC
2   Rideau Patrick FAHEY
3   Richmond Hill Kadan JOHNSON
4   Richmond Hill David STEWART
5   Balmy Beach Eric ELLERY
6   Burloak Mitchell BARRAN
7   Burloak Aidan MESSENGER
8   South Niagara Sam ABBOTT-TATE
9   Rideau James FRETSCHNER


12:55 PM - Race #102 - Semi 3
Ln/co Club Crew / équipage
1   Richmond Hill Eric WESTON
2   Rideau Bryan DAVEY
3   Rideau Benoit LACROIX
4   Rideau Lochlen FARQUHARSON
5   Rideau Scott BRADDON
6   Rideau Alexander HOFEREK
7   Carleton Place Justin DOBSON
8   Balmy Beach Palmer LUMB
9   Rideau Jacob PRICE

 
Ontario Team Trials 2017 - 2017-06-04 (Day 2)



1:00 PM - Race #103 - Semi 4
Ln/co Club Crew / équipage
1   Rideau Alessandro BUSA
2   Richmond Hill Nikolas TSAOUSIDIS
3   Carleton Place Wade MACMILLAN
4   Burloak Christian SPRANG
5   Rideau Joseph SPRATT
6   Carleton Place Chris TABRI
7   Rideau Jacob SMITH
8   Richmond Hill Alexander IVANOV
9   Burloak Adam BAIRD

Hommes C1 1000m

1:28 PM - Race #104 - D Final
Ln/co Club Crew / équipage
1    
2   Ottawa Noah HAWRYLUCK
3   Rideau Olan BRADFORD
4   Balmy Beach Pat OWENS
5   Carleton Place Elijah EVEREST
6   Burloak Peter BREMERMAN
7   Mississauga Ben BOLLINGER
8   Burloak Ethan MCLAUGHLIN
9    


1:35 PM - Race #105 - C Final
Ln/co Club Crew / équipage
1   Mississauga Dylan SCHROTTER
2   Rideau Zacharie RICHARD
3   Pickering Rouge William MANN
4   Mississauga Hunter RUTTAN
5   Mississauga Lucas STRINGER
6   Burloak Benjamin SPRANG
7   Richmond Hill Marc CINQ-MARS
8   Rideau Matthew MCGARRITY
9   Rideau David CARRANCO

 
Ontario Team Trials 2017 - 2017-06-04 (Jour 2)


1:43 PM - Race #106 - B Final
Ln/co Club Crew / équipage
1   Rideau Alec SIBTHORPE
2   Rideau Matthew O'NEILL
3   Burloak Aidan TYRRELL
4   Rideau Cian BRUSHETT
5   Rideau Adam RICHARD
6   Rideau Conor O'NEILL
7   Mississauga Michael DUCH
8   Richmond Hill Jean Luc CINQ-MARS
9   Carleton Place Ensby BRULE


1:50 PM - Race #107 - A Final
Ln/co Club Crew / équipage
1   Ottawa Philipe TURCANU
2   Mississauga Evan BEZEMER
3   Balmy Beach Kieran MOORFIELD-YEE
4   Rideau Isaac FINKELSTEIN
5   Mississauga Jeremy STOTT
6   Burloak Sam PENNYFATHER
7   Mississauga Jack TUTTY
8   Mississauga Samuel DJURFELDT
9   Burloak Max PERRY

Femmes - Women K-1 500m

2:00 PM - Race #108 - Final 5
Ln/co Club Crew / équipage
1    
2    
3    
4   Rideau Chloe MARTIN
5   Burloak Camille LOOPER
6   Burloak Catherine DALTON
7    
8    
9    

 
Ontario Team Trials 2017 - 2017-06-04 (Day 2)



2:05 PM - Race #109 - D Final
Ln/co Club Crew / équipage
1   Carleton Place Ellie LANOUETTE
2   Burloak Julia BOOTH
3   Burloak Aine WILLIS
4   Richmond Hill Sarah NAGY
5   Richmond Hill Katy STEWART
6   Rideau Jusrina BAWA
7   Richmond Hill Grace TSAOUSIDIS
8   Rideau Hayley CONRAD
9   Carleton Place Gabrielle LEVERETTE


2:10 PM - Race #110 - C Final
Ln/co Club Crew / équipage
1   Rideau Emma RAINBOTH
2   Balmy Beach Olivia PETROFF
3   Rideau Jennifer CROSS
4   Burloak Brooke WESTWATER
5   Burloak Erin DEMOPOLIS
6   Burloak Olivia BROWNING
7   Rideau Maren BRADLEY
8   Richmond Hill Emma ZOLDY
9   Richmond Hill Angelina DAVIDSON


2:15 PM - Race #111 - B Final
Ln/co Club Crew / équipage
1   Rideau Olivia PUCCI
2   Burloak Anya CHUPRYS
3   Rideau Katie HOFEREK
4   Burloak Jenna NEATE
5   Burloak Madison VERNOOY
6   Balmy Beach Samantha STEIN
7   Rideau Diana CARRANCO
8   Rideau Melissa BLACK
9   Burloak Kirpa DHILLON

 
Ontario Team Trials 2017 - 2017-06-04 (Jour 2)


2:20 PM - Race #112 - A Final
Ln/co Club Crew / équipage
1   Rideau Kate BRADDON
2   Rideau Lexy VINCENT
3   Balmy Beach Samantha SULA
4   Balmy Beach Hayley PLANTE
5   Carleton Place Monica BLACK
6   Ottawa GENEVIEVE L'ABBE
7   Richmond Hill Brooklyn WODEHOUSE
8   Rideau August SIBTHORPE
9   Burloak Lucy PENNYFATHER

Femmes OPEN C-1 500M

2:25 PM - Race #113 - B Final
Ln/co Club Crew / équipage
1   Rideau Gisela GROSSMAN
2   Rideau Melissa GIBBON
3   Carleton Place Breanna LUNN
4   Carleton Place Evie MCDONALD
5   Mississauga Linda HUTCHINSON
6   Burloak Lily ARMSTRONG
7   Pickering Rouge Brooke BARICH
8   Pickering Rouge MacKenzie SPARKS
9   Burloak Gabrielle BOWMAN


2:30 PM - Race #114 - A Final
Ln/co Club Crew / équipage
1   Mississauga Natalie STRINGER
2   Rideau Courtney SPRATT
3   Burloak Kate PENNYFATHER
4   Carleton Place Lindsay IRWIN
5   Burloak Emily LITTLE
6   Rideau Michaela ERMANOVICS
7   Burloak Jillian PERRONE
8   Mississauga Emily HOWARD
9   Ottawa Nikole GORELOVA

 
Ontario Team Trials 2017 - 2017-06-04 (Day 2)


Hommes - Men K-1 500m

2:50 PM - Race #115 - Final 8
Ln/co Club Crew / équipage
1    
2    
3    
4   Sudbury Carter PRINCE
5   North Bay Daniel MCCOLM
6    
7    
8    
9    


2:55 PM - Race #116 - Final 7
Ln/co Club Crew / équipage
1   Mississauga Sebastian CHRZANOWSKI
2   Ottawa Rohan GULYANI
3   Rideau Andrew LOKHONIA
4   Mississauga Martin BENADA
5   South Niagara Aiden DAVIS
6   Richmond Hill Connor PETROFF
7   Burloak Jason BURKHOLDER
8   Burloak Daniel HOWARD
9   Mississauga Anil POISSON


3:00 PM - Race #117 - Final 6
Ln/co Club Crew / équipage
1   Carleton Place Raine GIFF
2   Richmond Hill Raphael MORETTI
3   South Niagara Evan LANDRY
4   Richmond Hill Isaac NAY
5   Pickering Rouge Liam FORGIE
6   North Bay Max KERRIGAN
7   Richmond Hill John REID
8   Mississauga Gabor Matyas CSEKE
9   Rideau Jarod BRUSHETT

 
Ontario Team Trials 2017 - 2017-06-04 (Jour 2)


3:05 PM - Race #118 - Final 5
Ln/co Club Crew / équipage
1   Mississauga Hayden KRALIK
2   Richmond Hill Ryan REID
3   Balmy Beach Elliot SUBTIL-SMITH
4   Balmy Beach Peter GOGOLEV
5   Carleton Place Aidan DUMONT
6   Richmond Hill Brendan ROGERS
7   Burloak Alan MICHAUD
8   South Niagara David COYNE
9   Burloak Iain HEADRICK


3:10 PM - Race #119 - D Final
Ln/co Club Crew / équipage
1   Richmond Hill Eric WESTON
2   Rideau Jacob PRICE
3   Rideau Lochlen FARQUHARSON
4   Rideau Patrick FAHEY
5   Burloak Alexis SAVARD-DROUIN
6   Rideau James FRETSCHNER
7   Rideau Alessandro BUSA
8   Rideau Owen RAINBOTH
9   Pickering Rouge Dusan ZDRAVKOVIC


3:15 PM - Race #120 - C Final
Ln/co Club Crew / équipage
1   Rideau Jacob SMITH
2   Rideau Benoit LACROIX
3   Richmond Hill Kadan JOHNSON
4   Carleton Place Thomas PAQUETTE
5   Carleton Place Wade MACMILLAN
6   Rideau Bryan DAVEY
7   Richmond Hill Nikolas TSAOUSIDIS
8   Pickering Rouge James MANN
9   Richmond Hill Alexander IVANOV

 
Ontario Team Trials 2017 - 2017-06-04 (Day 2)



3:20 PM - Race #121 - B Final
Ln/co Club Crew / équipage
1   Burloak Allin DEMOPOLIS
2   Burloak Aidan MESSENGER
3   Richmond Hill Oskar MORAWSKI
4   Burloak Adam BAIRD
5   Richmond Hill David STEWART
6   Rideau Alexander HOFEREK
7   Carleton Place Justin DOBSON
8   Carleton Place Chris TABRI
9   South Niagara Sam ABBOTT-TATE


3:25 PM - Race #122 - A Final
Ln/co Club Crew / équipage
1   Balmy Beach Cameron LOW
2   Rideau Scott BRADDON
3   Burloak Christian SPRANG
4   Balmy Beach Eric ELLERY
5   Balmy Beach Nick ROBSON
6   Balmy Beach Palmer LUMB
7   Burloak Mitchell BARRAN
8   Balmy Beach Mathieu SCHMIED
9   Rideau Joseph SPRATT