Ontario Team Trials 2017 - 2017-06-03 (Day 1)
1 08:00 Hommes - Men K-1 1000m Heat 1              33 12:45 Hommes - Men K-1 1000m Final 8
2 08:08 Hommes - Men K-1 1000m Heat 2              34 12:53 Hommes - Men K-1 1000m Final 7
3 08:15 Hommes - Men K-1 1000m Heat 3              35 13:00 Hommes - Men K-1 1000m Final 6
4 08:23 Hommes - Men K-1 1000m Heat 4              36 13:08 Hommes - Men K-1 1000m Final 5
5 08:30 Hommes - Men K-1 1000m Heat 5              37 13:15 Hommes - Men K-1 1000m D Final
6 08:38 Hommes - Men K-1 1000m Heat 6              38 13:23 Hommes - Men K-1 1000m C Final
7 08:45 Hommes - Men K-1 1000m Heat 7              39 13:30 Hommes - Men K-1 1000m B Final
8 08:53 Hommes - Men K-1 1000m Heat 8              40 13:38 Hommes - Men K-1 1000m A Final
9 09:00 Hommes - Men C-1 1000m Heat 1              41 13:53 Hommes - Men C-1 1000m D Final
10 09:08 Hommes - Men C-1 1000m Heat 2              42 14:00 Hommes - Men C-1 1000m C Final
11 09:15 Hommes - Men C-1 1000m Heat 3              43 14:08 Hommes - Men C-1 1000m B Final
12 09:23 Hommes - Men C-1 1000m Heat 4              44 14:15 Hommes - Men C-1 1000m A Final
13 09:40 Femmes - Women K-1 200M Heat 1              45 14:25 Femmes - Women K-1 200M Final 5
14 09:45 Femmes - Women K-1 200M Heat 2              46 14:30 Femmes - Women K-1 200M D Final
15 09:50 Femmes - Women K-1 200M Heat 3              47 14:35 Femmes - Women K-1 200M C Final
16 09:55 Femmes - Women K-1 200M Heat 4              48 14:40 Femmes - Women K-1 200M B Final
17 10:00 Femmes - Women K-1 200M Heat 5              49 14:45 Femmes - Women K-1 200M A Final
18 10:05 Open Women C-1 200m Heat 1              50 14:50 Open Women C-1 200m B Final
19 10:10 Open Women C-1 200m Heat 2              51 14:55 Open Women C-1 200m A Final
20 10:20 Hommes - Men K-1 1000m Semi 1              52 15:30 Hommes K-1 200m Heat 1
21 10:28 Hommes - Men K-1 1000m Semi 2              53 15:35 Hommes K-1 200m Heat 2
22 10:35 Hommes - Men K-1 1000m Semi 3              54 15:40 Hommes K-1 200m Heat 3
23 10:43 Hommes - Men K-1 1000m Semi 4              55 15:45 Hommes K-1 200m Heat 4
24 10:50 Hommes - Men C-1 1000m Semi 1              56 15:50 Hommes K-1 200m Heat 5
25 10:58 Hommes - Men C-1 1000m Semi 2              57 15:55 Hommes K-1 200m Heat 6
26 11:05 Hommes - Men C-1 1000m Semi 3              58 16:00 Hommes K-1 200m Heat 7
27 11:13 Hommes - Men C-1 1000m Semi 4              59 16:05 Hommes K-1 200m Heat 8
28 11:23 Femmes - Women K-1 200M Semi 1              60 17:10 Hommes K-1 200m Semi 1
29 11:28 Femmes - Women K-1 200M Semi 2              61 17:15 Hommes K-1 200m Semi 2
30 11:33 Femmes - Women K-1 200M Semi 3              62 17:20 Hommes K-1 200m Semi 3
31 11:38 Femmes - Women K-1 200M Semi 4              63 17:25 Hommes K-1 200m Semi 4
32 11:43 Open Women C-1 200m Semi 1             
 
 
Ontario Team Trials 2017 - 2017-06-03 (Jour 1)

Hommes - Men K-1 1000m

8:00 AM - Race #1 - Heat 1
Ln/co Club Crew / équipage
1   Pickering Rouge Liam FORGIE
2   Rideau Joseph SPRATT
3   Pickering Rouge James MANN
4   Rideau Owen RAINBOTH
5   Balmy Beach Nick ROBSON
6   Richmond Hill Brendan ROGERS
7   Carleton Place Aidan DUMONT
8   Balmy Beach Elliot SUBTIL-SMITH
9   Rideau Jarod BRUSHETT


8:08 AM - Race #2 - Heat 2
Ln/co Club Crew / équipage
1    
2   Balmy Beach Peter GOGOLEV
3   Rideau Patrick FAHEY
4   Carleton Place Thomas PAQUETTE
5   Balmy Beach Eric ELLERY
6   Richmond Hill Alexander IVANOV
7   Pickering Rouge Dusan ZDRAVKOVIC
8   South Niagara Evan LANDRY
9   Burloak Jason BURKHOLDER


8:15 AM - Race #3 - Heat 3
Ln/co Club Crew / équipage
1   Richmond Hill Raphael MORETTI
2   Richmond Hill Isaac NAY
3    
4   Carleton Place Wade MACMILLAN
5   Rideau Lochlen FARQUHARSON
6   Richmond Hill Kadan JOHNSON
7   Richmond Hill Connor PETROFF
8   Carleton Place Raine GIFF
9   Mississauga Sebastian CHRZANOWSKI

 
Ontario Team Trials 2017 - 2017-06-03 (Day 1)



8:23 AM - Race #4 - Heat 4
Ln/co Club Crew / équipage
1   Burloak Daniel HOWARD
2   Sudbury Carter PRINCE
3   South Niagara David COYNE
4   Balmy Beach Mathieu SCHMIED
5   Burloak Christian SPRANG
6   Richmond Hill Nikolas TSAOUSIDIS
7   Burloak Mitchell BARRAN
8   Burloak Adam BAIRD
9   Ottawa Rohan GULYANI


8:30 AM - Race #5 - Heat 5
Ln/co Club Crew / équipage
1   North Bay Daniel MCCOLM
2   Richmond Hill John REID
3   Richmond Hill Eric WESTON
4   Carleton Place Chris TABRI
5   Balmy Beach Palmer LUMB
6   South Niagara Sam ABBOTT-TATE
7   Rideau Alessandro BUSA
8   South Niagara Aiden DAVIS
9    


8:38 AM - Race #6 - Heat 6
Ln/co Club Crew / équipage
1   Mississauga Gabor Matyas CSEKE
2    
3   Balmy Beach Cameron LOW
4   Rideau Scott BRADDON
5   Richmond Hill David STEWART
6   Rideau Alexander HOFEREK
7   Burloak Iain HEADRICK
8   Burloak Alan MICHAUD
9   Mississauga Martin BENADA

 
Ontario Team Trials 2017 - 2017-06-03 (Jour 1)


8:45 AM - Race #7 - Heat 7
Ln/co Club Crew / équipage
1   Mississauga Jackson SKEOCH
2   Richmond Hill Ryan REID
3   Rideau Benoit LACROIX
4   Rideau Bryan DAVEY
5   Richmond Hill Oskar MORAWSKI
6   Rideau Jacob SMITH
7   Rideau James FRETSCHNER
8   Rideau Andrew LOKHONIA
9    


8:53 AM - Race #8 - Heat 8
Ln/co Club Crew / équipage
1   Rideau Jacob PRICE
2   Mississauga Hayden KRALIK
3   Burloak Alexis SAVARD-DROUIN
4   Burloak Aidan MESSENGER
5   Carleton Place Justin DOBSON
6   Burloak Allin DEMOPOLIS
7   North Bay Max KERRIGAN
8   Mississauga Anil POISSON
9    

Hommes - Men C-1 1000m

9:00 AM - Race #9 - Heat 1
Ln/co Club Crew / équipage
1   Burloak Benjamin SPRANG
2   Carleton Place Elijah EVEREST
3   Burloak Max PERRY
4   Rideau Conor O'NEILL
5   Mississauga Jeremy STOTT
6   Mississauga Jack TUTTY
7   Mississauga Michael DUCH
8   Mississauga Lucas STRINGER
9   Burloak Ethan MCLAUGHLIN

 
Ontario Team Trials 2017 - 2017-06-03 (Day 1)



9:08 AM - Race #10 - Heat 2
Ln/co Club Crew / équipage
1   Rideau Matthew MCGARRITY
2   Carleton Place Ensby BRULE
3   Richmond Hill Marc CINQ-MARS
4   Balmy Beach Kieran MOORFIELD-YEE
5   Rideau Isaac FINKELSTEIN
6   Richmond Hill Jean Luc CINQ-MARS
7   Burloak Aidan TYRRELL
8   Mississauga Dylan SCHROTTER
9   Rideau Olan BRADFORD


9:15 AM - Race #11 - Heat 3
Ln/co Club Crew / équipage
1   Ottawa Noah HAWRYLUCK
2   Mississauga Hunter RUTTAN
3   Rideau David CARRANCO
4   Mississauga Samuel DJURFELDT
5   Mississauga Evan BEZEMER
6   Rideau Zacharie RICHARD
7   Rideau Alec SIBTHORPE
8   Mississauga Ben BOLLINGER
9   Burloak Peter BREMERMAN


9:23 AM - Race #12 - Heat 4
Ln/co Club Crew / équipage
1   Pickering Rouge William MANN
2   Rideau Matthew O'NEILL
3   Balmy Beach Pat OWENS
4   Ottawa Philipe TURCANU
5   Burloak Sam PENNYFATHER
6   Rideau Adam RICHARD
7   Rideau Cian BRUSHETT
8   Richmond Hill Tristan DE COTIIS
9    

 
Ontario Team Trials 2017 - 2017-06-03 (Jour 1)

Femmes - Women K-1 200M

9:40 AM - Race #13 - Heat 1
Ln/co Club Crew / équipage
1   Burloak Catherine DALTON
2   Carleton Place Ellie LANOUETTE
3   Burloak Erin DEMOPOLIS
4   Rideau Diana CARRANCO
5   Carleton Place Monica BLACK
6   Burloak Madison VERNOOY
7   Richmond Hill Grace TSAOUSIDIS
8   Rideau Hayley CONRAD
9   Burloak Olivia BROWNING


9:45 AM - Race #14 - Heat 2
Ln/co Club Crew / équipage
1   Rideau Melissa BLACK
2   Rideau Jusrina BAWA
3   Balmy Beach Olivia PETROFF
4   Richmond Hill Emma ZOLDY
5   Balmy Beach Hayley PLANTE
6   Balmy Beach Samantha STEIN
7   Rideau Olivia PUCCI
8   Rideau Emma RAINBOTH
9   Rideau Maren BRADLEY


9:50 AM - Race #15 - Heat 3
Ln/co Club Crew / équipage
1   Burloak Aine WILLIS
2   Richmond Hill Angelina DAVIDSON
3   Burloak Jenna NEATE
4   Balmy Beach Samantha SULA
5   Rideau August SIBTHORPE
6   Rideau Jennifer CROSS
7   Burloak Kirpa DHILLON
8   Balmy Beach Draga CULJAK
9    

 
Ontario Team Trials 2017 - 2017-06-03 (Day 1)



9:55 AM - Race #16 - Heat 4
Ln/co Club Crew / équipage
1   Burloak Brooke WESTWATER
2   Burloak Camille LOOPER
3   Richmond Hill Sarah NAGY
4   Rideau Kate BRADDON
5   Ottawa GENEVIEVE L'ABBE
6    
7    
8   Rideau Chloe MARTIN
9    


10:00 AM - Race #17 - Heat 5
Ln/co Club Crew / équipage
1   Burloak Julia BOOTH
2   Richmond Hill Brooklyn WODEHOUSE
3   Burloak Anya CHUPRYS
4   Rideau Lexy VINCENT
5   Burloak Lucy PENNYFATHER
6   Rideau Katie HOFEREK
7   Richmond Hill Katy STEWART
8   Carleton Place Gabrielle LEVERETTE
9    

Open Women C-1 200m

10:05 AM - Race #18 - Heat 1
Ln/co Club Crew / équipage
1   Carleton Place Evie MCDONALD
2   Burloak Lily ARMSTRONG
3   Rideau Michaela ERMANOVICS
4   Carleton Place Lindsay IRWIN
5   Burloak Jillian PERRONE
6   Mississauga Emily HOWARD
7   Mississauga Linda HUTCHINSON
8   Rideau Gisela GROSSMAN
9   Pickering Rouge Brooke BARICH

 
Ontario Team Trials 2017 - 2017-06-03 (Jour 1)


10:10 AM - Race #19 - Heat 2
Ln/co Club Crew / équipage
1   Burloak Gabrielle BOWMAN
2   Ottawa Nikole GORELOVA
3   Rideau Courtney SPRATT
4   Burloak Emily LITTLE
5   Burloak Kate PENNYFATHER
6   Mississauga Natalie STRINGER
7   Pickering Rouge MacKenzie SPARKS
8   Carleton Place Breanna LUNN
9   Rideau Melissa GIBBON

Hommes - Men K-1 1000m

10:20 AM - Race #20 - Semi 1
Ln/co Club Crew / équipage
1   Pickering Rouge James MANN
2   Rideau Patrick FAHEY
3   Burloak Allin DEMOPOLIS
4   Burloak Christian SPRANG
5   Balmy Beach Nick ROBSON
6   Balmy Beach Palmer LUMB
7   Carleton Place Wade MACMILLAN
8   Rideau Benoit LACROIX
9   Rideau Alexander HOFEREK


10:28 AM - Race #21 - Semi 2
Ln/co Club Crew / équipage
1   Rideau Jacob SMITH
2   Carleton Place Raine GIFF
3   South Niagara Sam ABBOTT-TATE
4   Rideau Joseph SPRATT
5   Balmy Beach Eric ELLERY
6   Rideau Scott BRADDON
7   Burloak Mitchell BARRAN
8   Burloak Aidan MESSENGER
9   Burloak Adam BAIRD

 
Ontario Team Trials 2017 - 2017-06-03 (Day 1)



10:35 AM - Race #22 - Semi 3
Ln/co Club Crew / équipage
1   Richmond Hill Ryan REID
2   Richmond Hill Nikolas TSAOUSIDIS
3   Balmy Beach Cameron LOW
4   Carleton Place Thomas PAQUETTE
5   Richmond Hill Kadan JOHNSON
6   Richmond Hill Oskar MORAWSKI
7   Rideau Owen RAINBOTH
8   Carleton Place Chris TABRI
9   Carleton Place Justin DOBSON


10:43 AM - Race #23 - Semi 4
Ln/co Club Crew / équipage
1   Rideau Alessandro BUSA
2   Richmond Hill David STEWART
3   Rideau Lochlen FARQUHARSON
4   Rideau Bryan DAVEY
5   Balmy Beach Mathieu SCHMIED
6   Burloak Alexis SAVARD-DROUIN
7   Richmond Hill Alexander IVANOV
8   Richmond Hill Brendan ROGERS
9   South Niagara David COYNE

Hommes - Men C-1 1000m

10:50 AM - Race #24 - Semi 1
Ln/co Club Crew / équipage
1   Burloak Aidan TYRRELL
2   Rideau Zacharie RICHARD
3   Rideau Matthew O'NEILL
4   Balmy Beach Kieran MOORFIELD-YEE
5   Mississauga Jeremy STOTT
6   Mississauga Samuel DJURFELDT
7   Rideau Adam RICHARD
8   Mississauga Michael DUCH
9   Burloak Benjamin SPRANG

 
Ontario Team Trials 2017 - 2017-06-03 (Jour 1)


10:58 AM - Race #25 - Semi 2
Ln/co Club Crew / équipage
1   Mississauga Dylan SCHROTTER
2   Mississauga Lucas STRINGER
3   Mississauga Hunter RUTTAN
4   Ottawa Philipe TURCANU
5   Rideau Isaac FINKELSTEIN
6   Burloak Max PERRY
7   Rideau Alec SIBTHORPE
8   Richmond Hill Marc CINQ-MARS
9   Balmy Beach Pat OWENS


11:05 AM - Race #26 - Semi 3
Ln/co Club Crew / équipage
1   Rideau Conor O'NEILL
2   Rideau Cian BRUSHETT
3   Richmond Hill Jean Luc CINQ-MARS
4   Mississauga Evan BEZEMER
5   Burloak Sam PENNYFATHER
6   Mississauga Jack TUTTY
7   Carleton Place Ensby BRULE
8   Rideau David CARRANCO
9   Pickering Rouge William MANN


11:13 AM - Race #27 - Semi 4
Ln/co Club Crew / équipage
1    
2    
3    
4    
5    
6    
7    
8    
9    

 
Ontario Team Trials 2017 - 2017-06-03 (Day 1)


Femmes - Women K-1 200M

11:23 AM - Race #28 - Semi 1
Ln/co Club Crew / équipage
1   Burloak Aine WILLIS
2   Burloak Erin DEMOPOLIS
3   Richmond Hill Sarah NAGY
4   Burloak Lucy PENNYFATHER
5   Balmy Beach Hayley PLANTE
6   Rideau Diana CARRANCO
7   Burloak Jenna NEATE
8   Burloak Camille LOOPER
9   Balmy Beach Olivia PETROFF


11:28 AM - Race #29 - Semi 2
Ln/co Club Crew / équipage
1    
2   Balmy Beach Samantha STEIN
3   Richmond Hill Brooklyn WODEHOUSE
4   Burloak Kirpa DHILLON
5   Carleton Place Monica BLACK
6   Rideau Kate BRADDON
7   Rideau Olivia PUCCI
8   Rideau Katie HOFEREK
9   Richmond Hill Angelina DAVIDSON


11:33 AM - Race #30 - Semi 3
Ln/co Club Crew / équipage
1   Richmond Hill Grace TSAOUSIDIS
2   Rideau Melissa BLACK
3   Burloak Brooke WESTWATER
4   Rideau Lexy VINCENT
5   Rideau August SIBTHORPE
6   Richmond Hill Emma ZOLDY
7   Burloak Olivia BROWNING
8   Rideau Chloe MARTIN
9   Burloak Julia BOOTH

 
Ontario Team Trials 2017 - 2017-06-03 (Jour 1)


11:38 AM - Race #31 - Semi 4
Ln/co Club Crew / équipage
1   Rideau Emma RAINBOTH
2   Richmond Hill Katy STEWART
3   Burloak Madison VERNOOY
4   Balmy Beach Samantha SULA
5   Ottawa GENEVIEVE L'ABBE
6   Rideau Maren BRADLEY
7   Burloak Anya CHUPRYS
8   Rideau Jennifer CROSS
9   Rideau Hayley CONRAD

Open Women C-1 200m

11:43 AM - Race #32 - Semi 1
Ln/co Club Crew / équipage
1   Burloak Gabrielle BOWMAN
2   Mississauga Linda HUTCHINSON
3   Ottawa Nikole GORELOVA
4   Mississauga Natalie STRINGER
5   Mississauga Emily HOWARD
6   Carleton Place Evie MCDONALD
7   Pickering Rouge MacKenzie SPARKS
8   Burloak Lily ARMSTRONG
9   Pickering Rouge Brooke BARICH

Hommes - Men K-1 1000m

12:45 PM - Race #33 - Final 8
Ln/co Club Crew / équipage
1    
2    
3    
4   North Bay Daniel MCCOLM
5   Burloak Daniel HOWARD
6   Sudbury Carter PRINCE
7    
8    
9    

 
Ontario Team Trials 2017 - 2017-06-03 (Day 1)



12:53 PM - Race #34 - Final 7
Ln/co Club Crew / équipage
1   Ottawa Rohan GULYANI
2   Burloak Jason BURKHOLDER
3   South Niagara Aiden DAVIS
4   Rideau Andrew LOKHONIA
5   Mississauga Martin BENADA
6   Richmond Hill Connor PETROFF
7   Mississauga Sebastian CHRZANOWSKI
8   Mississauga Anil POISSON
9   Mississauga Jackson SKEOCH


1:00 PM - Race #35 - Final 6
Ln/co Club Crew / équipage
1   Richmond Hill Raphael MORETTI
2   Richmond Hill Isaac NAY
3   Burloak Alan MICHAUD
4   Pickering Rouge Liam FORGIE
5   Balmy Beach Elliot SUBTIL-SMITH
6   Richmond Hill John REID
7   South Niagara Evan LANDRY
8   Mississauga Gabor Matyas CSEKE
9   North Bay Max KERRIGAN


1:08 PM - Race #36 - Final 5
Ln/co Club Crew / équipage
1   Richmond Hill Eric WESTON
2   Rideau Jacob PRICE
3   Pickering Rouge Dusan ZDRAVKOVIC
4   Mississauga Hayden KRALIK
5   Carleton Place Aidan DUMONT
6   Rideau Jarod BRUSHETT
7   Rideau James FRETSCHNER
8   Burloak Iain HEADRICK
9   Balmy Beach Peter GOGOLEV

 
Ontario Team Trials 2017 - 2017-06-03 (Jour 1)


1:15 PM - Race #37 - D Final
Ln/co Club Crew / équipage
1   Richmond Hill Ryan REID
2   Burloak Adam BAIRD
3   Rideau Alessandro BUSA
4   Richmond Hill Alexander IVANOV
5   Carleton Place Wade MACMILLAN
6   Pickering Rouge James MANN
7   Rideau Patrick FAHEY
8   Rideau Owen RAINBOTH
9   Carleton Place Raine GIFF


1:23 PM - Race #38 - C Final
Ln/co Club Crew / équipage
1   South Niagara David COYNE
2   Richmond Hill Nikolas TSAOUSIDIS
3   South Niagara Sam ABBOTT-TATE
4   Burloak Allin DEMOPOLIS
5   Rideau Alexander HOFEREK
6   Carleton Place Justin DOBSON
7   Richmond Hill Brendan ROGERS
8   Carleton Place Chris TABRI
9   Rideau Jacob SMITH


1:30 PM - Race #39 - B Final
Ln/co Club Crew / équipage
1   Rideau Lochlen FARQUHARSON
2   Burloak Aidan MESSENGER
3   Rideau Benoit LACROIX
4   Rideau Bryan DAVEY
5   Balmy Beach Palmer LUMB
6   Balmy Beach Cameron LOW
7   Carleton Place Thomas PAQUETTE
8   Burloak Alexis SAVARD-DROUIN
9   Rideau Joseph SPRATT

 
Ontario Team Trials 2017 - 2017-06-03 (Day 1)



1:38 PM - Race #40 - A Final
Ln/co Club Crew / équipage
1   Balmy Beach Eric ELLERY
2   Richmond Hill Kadan JOHNSON
3   Balmy Beach Mathieu SCHMIED
4   Rideau Scott BRADDON
5   Balmy Beach Nick ROBSON
6   Richmond Hill Oskar MORAWSKI
7   Burloak Mitchell BARRAN
8   Burloak Christian SPRANG
9   Richmond Hill David STEWART

Hommes - Men C-1 1000m

1:53 PM - Race #41 - D Final
Ln/co Club Crew / équipage
1   Burloak Ethan MCLAUGHLIN
2   Rideau Olan BRADFORD
3   Mississauga Ben BOLLINGER
4   Carleton Place Elijah EVEREST
5   Rideau Matthew MCGARRITY
6   Burloak Peter BREMERMAN
7   Richmond Hill Tristan DE COTIIS
8   Ottawa Noah HAWRYLUCK
9    


2:00 PM - Race #42 - C Final
Ln/co Club Crew / équipage
1   Mississauga Dylan SCHROTTER
2   Richmond Hill Marc CINQ-MARS
3   Burloak Benjamin SPRANG
4   Burloak Aidan TYRRELL
5   Rideau Matthew O'NEILL
6   Carleton Place Ensby BRULE
7   Mississauga Hunter RUTTAN
8   Pickering Rouge William MANN
9   Rideau David CARRANCO

 
Ontario Team Trials 2017 - 2017-06-03 (Jour 1)


2:08 PM - Race #43 - B Final
Ln/co Club Crew / équipage
1   Balmy Beach Pat OWENS
2   Rideau Zacharie RICHARD
3   Mississauga Lucas STRINGER
4   Richmond Hill Jean Luc CINQ-MARS
5   Rideau Adam RICHARD
6   Rideau Alec SIBTHORPE
7   Mississauga Michael DUCH
8   Rideau Conor O'NEILL
9   Rideau Cian BRUSHETT


2:15 PM - Race #44 - A Final
Ln/co Club Crew / équipage
1   Burloak Max PERRY
2   Mississauga Evan BEZEMER
3   Balmy Beach Kieran MOORFIELD-YEE
4   Rideau Isaac FINKELSTEIN
5   Mississauga Jeremy STOTT
6   Burloak Sam PENNYFATHER
7   Ottawa Philipe TURCANU
8   Mississauga Samuel DJURFELDT
9   Mississauga Jack TUTTY

Femmes - Women K-1 200M

2:25 PM - Race #45 - Final 5
Ln/co Club Crew / équipage
1    
2    
3   Balmy Beach Draga CULJAK
4   Burloak Catherine DALTON
5   Rideau Jusrina BAWA
6   Carleton Place Gabrielle LEVERETTE
7    
8    
9    

 
Ontario Team Trials 2017 - 2017-06-03 (Day 1)



2:30 PM - Race #46 - D Final
Ln/co Club Crew / équipage
1   Rideau Chloe MARTIN
2   Burloak Camille LOOPER
3   Richmond Hill Grace TSAOUSIDIS
4   Rideau Hayley CONRAD
5   Richmond Hill Katy STEWART
6   Rideau Emma RAINBOTH
7   Burloak Julia BOOTH
8   Burloak Aine WILLIS
9   Carleton Place Ellie LANOUETTE


2:35 PM - Race #47 - C Final
Ln/co Club Crew / équipage
1   Balmy Beach Samantha STEIN
2   Burloak Brooke WESTWATER
3   Rideau Katie HOFEREK
4   Richmond Hill Sarah NAGY
5   Rideau Diana CARRANCO
6   Rideau Melissa BLACK
7   Rideau Jennifer CROSS
8   Richmond Hill Angelina DAVIDSON
9   Balmy Beach Olivia PETROFF


2:40 PM - Race #48 - B Final
Ln/co Club Crew / équipage
1   Rideau Maren BRADLEY
2   Rideau Olivia PUCCI
3   Burloak Erin DEMOPOLIS
4   Richmond Hill Emma ZOLDY
5   Rideau Kate BRADDON
6   Burloak Anya CHUPRYS
7   Burloak Olivia BROWNING
8   Burloak Madison VERNOOY
9   Burloak Kirpa DHILLON

 
Ontario Team Trials 2017 - 2017-06-03 (Jour 1)


2:45 PM - Race #49 - A Final
Ln/co Club Crew / équipage
1   Burloak Jenna NEATE
2   Rideau Lexy VINCENT
3   Ottawa GENEVIEVE L'ABBE
4   Carleton Place Monica BLACK
5   Balmy Beach Hayley PLANTE
6   Rideau August SIBTHORPE
7   Richmond Hill Brooklyn WODEHOUSE
8   Burloak Lucy PENNYFATHER
9   Balmy Beach Samantha SULA

Open Women C-1 200m

2:50 PM - Race #50 - B Final
Ln/co Club Crew / équipage
1   Rideau Gisela GROSSMAN
2   Pickering Rouge Brooke BARICH
3   Pickering Rouge MacKenzie SPARKS
4   Burloak Lily ARMSTRONG
5   Ottawa Nikole GORELOVA
6   Mississauga Linda HUTCHINSON
7   Burloak Gabrielle BOWMAN
8   Carleton Place Breanna LUNN
9   Rideau Melissa GIBBON


2:55 PM - Race #51 - A Final
Ln/co Club Crew / équipage
1   Mississauga Natalie STRINGER
2   Rideau Courtney SPRATT
3   Carleton Place Lindsay IRWIN
4   Burloak Kate PENNYFATHER
5   Burloak Jillian PERRONE
6   Burloak Emily LITTLE
7   Rideau Michaela ERMANOVICS
8   Mississauga Emily HOWARD
9   Carleton Place Evie MCDONALD

 
Ontario Team Trials 2017 - 2017-06-03 (Day 1)


Hommes K-1 200m

3:30 PM - Race #52 - Heat 1
Ln/co Club Crew / équipage
1    
2   South Niagara Evan LANDRY
3   Rideau Benoit LACROIX
4   Carleton Place Thomas PAQUETTE
5   Burloak Aidan MESSENGER
6   Richmond Hill Oskar MORAWSKI
7   South Niagara David COYNE
8   Pickering Rouge Liam FORGIE
9   Mississauga Sebastian CHRZANOWSKI


3:35 PM - Race #53 - Heat 2
Ln/co Club Crew / équipage
1   Richmond Hill Raphael MORETTI
2   Balmy Beach Elliot SUBTIL-SMITH
3   Rideau Patrick FAHEY
4   Burloak Christian SPRANG
5   Balmy Beach Nick ROBSON
6   Rideau Owen RAINBOTH
7   Rideau Jarod BRUSHETT
8   North Bay Max KERRIGAN
9   Burloak Jason BURKHOLDER


3:40 PM - Race #54 - Heat 3
Ln/co Club Crew / équipage
1    
2   Richmond Hill Isaac NAY
3   Burloak Alexis SAVARD-DROUIN
4   Rideau Bryan DAVEY
5   Rideau Joseph SPRATT
6   Richmond Hill Brendan ROGERS
7   Balmy Beach Cameron LOW
8   Carleton Place Raine GIFF
9   Burloak Adam BAIRD

 
Ontario Team Trials 2017 - 2017-06-03 (Jour 1)


3:45 PM - Race #55 - Heat 4
Ln/co Club Crew / équipage
1   South Niagara Aiden DAVIS
2   Sudbury Carter PRINCE
3   Burloak Mitchell BARRAN
4   Burloak Allin DEMOPOLIS
5   Richmond Hill Nikolas TSAOUSIDIS
6   Richmond Hill Kadan JOHNSON
7   Richmond Hill Connor PETROFF
8   Mississauga Anil POISSON
9    


3:50 PM - Race #56 - Heat 5
Ln/co Club Crew / équipage
1   North Bay Daniel MCCOLM
2   Mississauga Hayden KRALIK
3   Burloak Iain HEADRICK
4   Richmond Hill David STEWART
5   Balmy Beach Palmer LUMB
6   South Niagara Sam ABBOTT-TATE
7   Pickering Rouge Dusan ZDRAVKOVIC
8   Burloak Alan MICHAUD
9    


3:55 PM - Race #57 - Heat 6
Ln/co Club Crew / équipage
1   Mississauga Gabor Matyas CSEKE
2   Rideau James FRETSCHNER
3   Richmond Hill Alexander IVANOV
4   Rideau Lochlen FARQUHARSON
5   Balmy Beach Eric ELLERY
6   Rideau Jacob SMITH
7   Richmond Hill Ryan REID
8   Rideau Andrew LOKHONIA
9    

 
Ontario Team Trials 2017 - 2017-06-03 (Day 1)



4:00 PM - Race #58 - Heat 7
Ln/co Club Crew / équipage
1   Ottawa Rohan GULYANI
2   Rideau Alessandro BUSA
3   Richmond Hill Eric WESTON
4   Carleton Place Justin DOBSON
5   Carleton Place Chris TABRI
6   Pickering Rouge James MANN
7   Richmond Hill John REID
8   Balmy Beach Peter GOGOLEV
9   Mississauga Jackson SKEOCH


4:05 PM - Race #59 - Heat 8
Ln/co Club Crew / équipage
1   Burloak Daniel HOWARD
2   Carleton Place Aidan DUMONT
3    
4   Rideau Scott BRADDON
5   Carleton Place Wade MACMILLAN
6   Rideau Alexander HOFEREK
7    
8   Rideau Jacob PRICE
9   Mississauga Martin BENADA


5:10 PM - Race #60 - Semi 1
Ln/co Club Crew / équipage
1   Carleton Place Aidan DUMONT
2   Pickering Rouge James MANN
3   Rideau Lochlen FARQUHARSON
4   Balmy Beach Palmer LUMB
5   Balmy Beach Nick ROBSON
6   Balmy Beach Cameron LOW
7   Richmond Hill Nikolas TSAOUSIDIS
8   Rideau Benoit LACROIX
9   Richmond Hill Brendan ROGERS

 
Ontario Team Trials 2017 - 2017-06-03 (Jour 1)


5:15 PM - Race #61 - Semi 2
Ln/co Club Crew / équipage
1   Burloak Alexis SAVARD-DROUIN
2   Rideau Jacob SMITH
3   South Niagara Sam ABBOTT-TATE
4   Rideau Scott BRADDON
5   Burloak Aidan MESSENGER
6   Burloak Christian SPRANG
7   Rideau Bryan DAVEY
8   Burloak Mitchell BARRAN
9   Richmond Hill Eric WESTON


5:20 PM - Race #62 - Semi 3
Ln/co Club Crew / équipage
1   Richmond Hill Alexander IVANOV
2   Richmond Hill David STEWART
3   Carleton Place Wade MACMILLAN
4   Carleton Place Chris TABRI
5   Burloak Allin DEMOPOLIS
6   Richmond Hill Oskar MORAWSKI
7   Rideau Patrick FAHEY
8   Burloak Adam BAIRD
9   South Niagara David COYNE


5:25 PM - Race #63 - Semi 4
Ln/co Club Crew / équipage
1   Richmond Hill Ryan REID
2   Rideau Alexander HOFEREK
3   Carleton Place Justin DOBSON
4   Balmy Beach Eric ELLERY
5   Rideau Joseph SPRATT
6   Richmond Hill Kadan JOHNSON
7   Carleton Place Thomas PAQUETTE
8   Rideau Owen RAINBOTH
9   Burloak Iain HEADRICK